Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bulharsko Borovets

Letenka Bulharsko Borovets


Ak hľadáte obľúbené zimné letoviská za hranicami Slovenska, pravdepodobne ste už s počuli o Borovci v Bulharsku. Toto zimné stredisko sa nachádza v oblasti Rila, kde sa môžete tešiť z lyžovania a snowboardingu na 58 km zjazdoviek rôznej ťažkosti. Okrem lyžovania nájdete vo všetkých troch lyžiarskych oblastiach množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, ktoré poskytujú zábavu pre celú rodinu.

Bulharsko je pre slovenských turistov skutočne cenovo dostupnou destináciou. Pre dopravu do tohto malebného kúpeľného mestečka môžete využiť leteckú spoločnosť Wizz Air, ktorú nájdete na letisku v Bratislave. Letenka na toto letisko je cenovo dostupná a dĺžka letu je približne 2 hodiny a 45 minút. Po prílete na letisko môžete užiť kúpele v mestečku Samokov, čo odporúčam ako skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a zregenerovať sa po ceste.

Po príchode do lyžiarskeho strediska Borovets si môžete vypožičať lyže alebo snowboard, čo je pre tých, ktorí nemajú vlastnú výbavu, ideálnym riešením. Prvá lyžovacia oblasť sa nachádza v nadmorskej výške 1300 metrov a je ideálna pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Druhá oblasť sa nachádza vyššie, na nadmorskej výške 2000 metrov a je ideálna pre skúsených lyžiarov a snowboarderov vďaka zjazdovkám s väčšou zložitosťou.

Tretia lyžiarska oblasť, Musala, sa nachádza vysoko v horách a poskytuje nádherný výhľad na okolité hory, ale taktiež prináša náročnejšie podmienky pre lyžovanie a snowboarding. S výškou približne 2925 metrov je táto oblasť ideálna pre tých, ktorí hľadajú adrenalín a dobrodružstvo.

Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v lyžiarskom stredisku Borovets, mali by ste zvážiť aj návštevu malebného mestečka Samokov, ktoré sa nachádza v tieni hôr. Samokov je známy svojimi kúpeľmi, kde si môžete užiť relaxačnú masáž po náročnom dni na zjazdovkách.

V závislosti na vašom ich záujme môžete v Mestečku Samokov navštíviť aj tradičné bulharské trhy, kde sa predávajú miestne hodnoty ako minerálne vody, ručne vyrobené drevené hračky a výrobky z kože. Môžete tiež vyskúšať tradičnú bulharskú kuchyňu, ktorá obsahuje množstvo mäsových jedál, ale aj mnoho vegetariánskych pokrmov plných zdravých zložiek.

Všetko zhrnuté, Borovets v Bulharsku je skvelým miestom pre lyžovanie a snowboarding pre všetky úrovne skúseností a s nízkym finančným výdavkom. S letenkami z Bratislavy to znamená, že na dovolenku v zahraničí nemusíte vydať priveľa finančných prostriedkov. Zvážte cestu do tohto kúpeľného mestečka a užite si skvelú dovolenku v horách.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Borovets


1. Kde sa nachádza Borovets v Bulharsku?
Borovets sa nachádza v Rilských horách v západnej časti Bulharska.

2. Ako sa dostanem do Borovetsu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Borovetsu, je letecky pricestovať na letisko Sofie a následne si prenajať auto alebo využiť súkromný prepravný servis.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Borovetsu?
Najlepší čas na návštevu Borovetsu je v zimných mesiacoch, keď je dostatok snehu na lyžovanie a snowboarding. Tiež je možné navštíviť Borovets počas leta a využiť túry a iné horské aktivity.

4. Akoé lyžiarske stredisko Borovets?
Borovets je jedno z najväčších a najstarších lyžiarskych stredísk v Bulharsku. Ponúka rôzne tratí a možnosti pre lyžovanie a snowboarding pre rôzne úrovne skúseností.

5. Existujú v Borovetse aj ďalšie aktivity?
Áno, okrem lyžovania a snowboardingu je v Borovetse možné vyskúšať aj iné aktivity, ako sú turistika, horské bicyklovanie, jazdenie na koni a parašutizmus.

6. Aké sú ponuky ubytovania v Borovetse?
Borovets ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Je možné si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo cenovo dostupnejším ubytovaním.

7. Koľko stojí skipas v Borovetse?
Cena skipasu v Borovetse sa líši podľa rôznych faktorov, vrátane počtu dní, veku a času návštevy. Všeobecne platí, že skipas môže stáť od približne 20 do 50 eur na deň.

8. Kde môžem prenajať lyžiarsku výstroj v Borovetse?
V Borovetse je niekoľko miest, kde je možné prenajať lyžiarsku výstroj. Tieto miesta sa nachádzajú v blízkosti lyžiarskych tratí a ponúkajú rôzne typy a veľkosti vybavenia.

9. Aké sú možnosti stravovania v Borovetse?
V Borovetse je niekoľko reštaurácií, kaviarní a barov, kde je možné si vychutnať tradičné bulharské jedlá a medzinárodnú kuchyňu. Cena jedla sa môže líšiť podľa typu reštaurácie.

10. Ako zabezpečiť poistenie v prípade lyžiarskych úrazov v Borovetse?
Je dôležité mať cestovné poistenie, ktoré pokrýva lyžiarske úrazy. Väčšina poistných spoločností ponúka špeciálne poistenie na lyžiarske a snowboardové aktivity. Pred cestou sa uistite, že máte platné poistenie pre váš pobyt v Borovetse.


Dovolenka Bulharsko Borovets


Bulharsko je medzi turistami veľmi populárnou dovolenkovou destináciou v Čiernomorskom regióne. Jedným z najatraktívnejších miest v Bulharsku je horské letovisko Borovets. Toto prímorské mesto, nachádzajúce sa v Rile-Národnom parku, ponúka nádherné scenérie a bohaté možnosti na dovolenku.

Borovets je známy predovšetkým svojimi zasnazenými kopcomi, ktoré sprístupňujú vynikajúce podmienky na zimné športy. Je to najväčšie a najstaršie bulharské stredisko pre lyžovanie a snowboarding, ktoré často láka turistov z celej Európy. Vďaka svojej nadmorskej výške a kvalitným snehovým podmienkam sú zjazdovky v Borovci vždy dobre upravené a zabezpečené. V stredisku je možné si prenajať výstroj a vybaviť si lekcie u skúsených inštruktorov, preto sa sem často vyberajú aj začiatočníci.

Okrem zimných športov ponúka Borovets aj širokú škálu aktívnych aktivít pre všetkých návštevníkov. V rámci leta je možné vyskúšať si turistiku na niektorom z mnohých trekov alebo využiť špeciálne vybudovanú cyklistickú trasu. Turisti si môžu prenajať bicykle, či už pre relaxačnú jazdu po okolí, alebo pre adrenalínový zážitok na horských terénoch.

Pre tých, ktorí preferujú oddych a relaxáciu, Borovets má množstvo hotelov, rezortov a wellness centier, kde môžu hostia užiť si masáže, sauny, váhy alebo kúpele. Okrem toho sa v stredisku nachádza aj množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde si môžete vychutnať tradičnú bulharskú kuchyňu a nočnú zábavu.

Borovets je tiež vhodný pre rodiny s deťmi, pretože ponúka množstvo aktivít pre deti. Okrem detí, klubov a škôlky je k dispozícii aj pláž s pieskovým priestranstvom, kde si môžu deti postaviť hrad z piesku alebo sa hrať vody.

Ak hľadáte dovolenku v Bulharsku, Borovets je ideálne miesto na to, aby ste si užili prírodu, kultúru a širokú škálu aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie nájdete v tomto horskom letovisku niečo pre seba a svoju rodinu.


Ubytovanie Bulharsko Borovets


Borovets je populárna horská destinácia nachádzajúca sa v Bulharsku. Toto krásne stredisko je obľúbené medzi lyžiarmi, ktorí sem prichádzajú hľadať perfektné lyžovanie a nádherné prírodné scenérie. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Borovets, je veľmi dôležité nájsť si vhodné ubytovanie, ktoré im umožní oddych a pohodlie počas ich pobytu v tomto horskom stredisku.

V Borovciach sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtom. Cestovatelia si môžu vybrať medzi hotelmi, chatkami, apartmánmi alebo penziónmi. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti lyžiarskych vlekov a turistických trás, čo je veľmi pohodlné pre turistov.

Hotely v Borovciach sú zvyčajne vybavené všetkým, čo cestovateľ potrebuje po náročnom dni na svahoch. Mnohé hotely majú wellness centrá, bazény, reštaurácie a bary, kde si hostia môžu oddýchnuť a užívať si pohostinnosť bulharskej kultúry. Niektoré hotely ponúkajú aj bezplatný transfer na a z lyžiarskych svahov, čo je veľmi pohodlné pre lyžiarov.

Ak preferujete väčšiu súkromie a priestor, sú k dispozícii aj chatky a apartmány v Borovciach. Táto možnosť je obľúbená medzi rodinami alebo skupinami priateľov, ktorí sa chcú pohodlne ubytovať. Chatky a apartmány často poskytujú vlastnú kuchyňu a obývaciu izbu, čo umožňuje hostiteľom pripravovať si vlastné jedlá a podobne. Mnohé z nich majú aj balkón alebo terasu, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú prírodu.

Borovets má tiež mnoho penziónov, ktoré sú cenovo dostupnejšou alternatívou k hotelom a chatkám. Tieto penzióny ponúkajú pohodlné ubytovanie a sú často prevádzkované rodinami, ktoré sú priateľské a starostlivé voči svojim hosťom. Pre niektorých cestovateľov je pobyt v penzióne skvelým spôsobom, ako sa ponožiť do miestnej kultúry a získavať lokálne tipy a odporúčania.

Nezávisle na tom, aké ubytovanie si vyberiete v Borovciach, je dôležité mať na pamäti, že rezervácia vopred je nevyhnutná, najmä počas hlavnej lyžiarskej sezóny. Borovets je veľmi vyhľadávanou destináciou, pretože ponúka nielen kvalitné lyžiarske podmienky, ale aj bohatú kultúru a scenérie. Preto je dôležité si zabezpečiť ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť príjemný a pohodlný pobyt v tomto nádhernom horskom stredisku.


Počasie Bulharsko Borovets


Bulharsko Borovets, jedno z najobľúbenejších letovísk v krajine, si získava návštevníkov svojou malátnou krásou a hojnosťou prírodných krás. To zahŕňa aj veľmi príjemné počasie, ktoré sa mení počas roka podľa ročných období. V lete návštevníci môžu očakávať teplé dni s maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zima je s oveľa chladnejšími teplotami a hojnosťou snehu.

Letné počasie

Borovets v lete ponúka pozoruhodné počasie s teplotami klesajúcimi z maximálneho bodu v priebehu dňa a noci. V júni, júli a auguste sú teploty v rozmedzí 20 až 30 stupňov Celzia počas dňa. Dovolenka v letních mesiacoch bude príjemná, pretože teploty nebudú príliš vysoké a umožnia turistom vychutnať si krásy prírody bez stresu z horúčavy. Ranné a večerné hodiny sú jemnejšie, teploty klesajú na 10 až 15 stupňov Celzia, umožňujúc príjemnú nočnú prechádzku okolo hotela.

Zimné počasie

Bulharské hory sú pre návštevníkov najkrajšie v zime, keď sa všade objavuje snehová pokrývka. Borovets je zimným kúpeľom pre návštevníkov z celej Európy, vďaka kombinácii prekrásnych kopcov a hojnosťou snehu. V období decembra a januára sa očakávajú minimálne teploty okolo -5 až -10 stupňov Celzia, pričom maximálne teploty dosahujú 1 až 5 stupňov Celzia. Vo februári a marci sa teploty zvyšujú a predstavujú približne -3 až 3 stupne Celzia. Turisti môžu očakávať, že v týchto mesiacoch bude sneh padávať hojne, a tak budú môcť využiť výhody lyžovania, korčuľovania a iných zimných aktivít.

Celoročne môžu turisti využívať krásy Bulharska v Borovci, kde sa nachádza množstvo prírodných a kultúrnych zaujímavostí. Obe ročné obdobia ponúkajú napríklad túry, horské cyklistické trate, rybolov a iné aktivity. Aj keď počasie v Borovci je zvyčajne pekné, dobré je si zabezpečiť rôzne oblečenie, aby ste boli vždy pripravení na rôzne poveternostné podmienky.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách