Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Brazília Manaus

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Manaus


Q: Aké je počasie v Manaus?
A: Manaus má teplé a vlhké tropické podnebie s vysokými teplotami po celý rok. Najteplejšie mesiace sú február a marec, kedy môže teplota stúpať až na 35°C.

Q: Aké je hlavné letisko v Manaus?
A: Hlavné letisko v Manaus je Letisko Eduardo Gomes Internacional, ktoré sa nachádza asi 14 km severozápadne od centra mesta.

Q: Kde sa nachádza Amazonský dažďový prales?
A: Amazonský dažďový prales sa nachádza v Južnej Amerike a zaberá rozlohu 5,5 milióna km², ktoré sa tiahnu cez deväť krajín: Brazília, Peru, Kolumbia, Ekvádor, Bolívia, Guyana, Francúzska Guyana, Surinam a Venezuela.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Manaus?
A: Medzi najlepšie miesta na návštevu v Manaus patria Zoológia Cigs Amazon, Múzej amazonskej kultúry a umenia, Pláža Pôr do Sol a nákupné centrá Amazonas a Manauara.

Q: Akú meny sa používajú v Brazílii?
A: Oficiálnou menou v Brazílii je brazílsky real (BRL).

Q: Je potrebné sa očkovať pred cestou do Manaus?
A: Pred cestou do Manaus sa odporúča očkovanie proti žltačke A a B, chrípke a dávke osviežovača na ochranu proti horúčke z dengue.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby prepravy v Manaus?
A: Najlepšie spôsoby prepravy v Manaus sú mestské autobusy, taxíky, mototaxis a rikšy. Pre cestu do okolitých dedín a miest v regióne Amazon sa používajú lode a člny.


Počasie Brazília Manaus


Brazília je známa svojou rozmanitosťou a jedným z najexotičtejších miest v krajine je Manaus. Toto veľkomesto, ktoré sa nachádza v srdci Amazónie, ponúka nielen bohatstvo prírody a kultúry, ale aj jedinečné počasie.

Manaus má tropické klima s vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, pričom najteplejšie mesiace sú december a január. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká, čo spolu s vysokými teplotami vytvára veľmi horúce a dusné podnebie.

Známym javom v Manaus je aj obdobie dažďov, ktoré trvá od decembra do mája. Počas tohto obdobia sa atmosféra napĺňa vlhkosťou a pravidelné prívaly dažďa sú bežné. Silné búrky sú tiež častým javom a môžu spôsobiť miestne povodne a problémy s dopravou. Je veľmi dôležité, aby návštevníci boli pripravení na tieto podmienky, aby sa vyhli nepríjemnostiam.

Zimné mesiace od júna do augusta sú v Manaus mierne chladnejšie, s teplotami klesajúcimi na približne 23 stupňov Celzia. Vlhkosť vzduchu sa však stále udržuje na vysokých úrovniach.

Za zmienku stojí, že dúfame v ​​lepšie počasie na Olympijských hrách v roku 2016, ktoré sa budú konat v Manaus. August je obdobím menšej zrážok a teploty sa udržujú na prijateľných úrovniach. Avšak aj napriek zníženiu dažďového obdobia, je stále potrebné byť na všetko pripravený, keďže počasie je nepredvídateľné.

Pre turistov, ktorí cestujú do Manaus, je dôležité mať vhodné oblečenie vrátane ľahkých a voľných šiat pre lepšiu pohodu v horúčavách. Tiež nie je na škodu mať so sebou deštník alebo pršiplášť na ochranu proti prívalom dažďa.

Manaus je čarovným miestom so svojím vlastným jedinečným počasím, ktoré je dôkazom silnej prírodnej krásy a bohatstva Amazonského pralesa. Mesto ponúka nespočetné možnosti na objavovanie a relaxáciu, a to napriek tomu, že počasie môže byť niekedy nevyspytateľné. Je to miesto, kde môžete objavovať zelené džungle, rieky a exotické druhy rastlín a zvierat, ktoré žijú v tejto oblasti.

Ak plánujete cestu do Manaus, nezabudnite, že počasie môže ovplyvniť váš pobyt, ale nemusí ho úplne stratiť. Najlepším spôsobom, ako zažiť Manaus, je sa pripraviť na každú situáciu a užívať si krásu tohto jedinečného miesta bez ohľadu na počasie.


Letenka Brazília Manaus


Letenky na cestovanie do Brazílie sú obľúbenou voľbou pre dovolenkárov, turistov a všetkých, ktorí túžia preskúmať exotiku Južnej Ameriky. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť v Brazílii, je Manaus – hlavné mesto štátu Amazonas. Letenka do Manaus ponúka jedinečnú príležitosť pozrieť si toto fascinujúce mesto, ktoré leží pri samotnom úpätí Amazonky.

Manaus je obľúbeným miestom pre turistov kvôli svojej výnimočnej polohy v Panamazonii. Nachádza sa uprostred hustých dažďových lesov, kde môžete zažiť nádheru prírody a vidieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Okrem pralesa ponúka mesto aj množstvo ďalších aktivít a atrakcií, ktoré vám spríjemnia pobyt v Manause.

Jednou z hlavných atrakcií v Manause je nepochybne Teatro Amazonas. Tento impozantný operný dom predstavuje miesto, kde môžete obdivovať krásne architektonické detaily a zistiť viac o histórii regiónu. Teatro Amazonas bol postavený koncom 19. storočia a dodnes slúži ako miesto, kde sa konajú rôzne predstavenia a festivaly.

Okrem toho môžete navštíviť aj Muzeum Amazónskej civilizácie, kde sa dozviete viac o pôvodných obyvateľoch Amazónie a ich kultúre. Muzeum ponúka širokú škálu exponátov vrátane tradičných odevov, náradia a umeleckých diel. Je to skvelý spôsob, ako preskúmať históriu tohto regiónu a lepšie porozumieť miestnej kultúre.

Ak si chcete vychutnať niektoré z prírodných zázrakov v okolí Manausu, mali by ste sa vybrať na jednu z plavieb po rieke Amazonka. Tieto plavby vás zavedú hlboko do pralesa, kde môžete vidieť obrovskú rozmanitosť rastlín a zvierat vrátane delfínov, kajmanských aligátorov a mnohých ďalších. Plavba po rieke Amazonka je jedinečný zážitok, ktorý vám umožní objaviť krásy a tajomstvá tejto oblasti.

Ak sa zameriavate na obchodovanie a nákupy, Manaus ponúka rôzne možnosti. Mercado Adolpho Lisboa je trh so secesnou architektúrou, kde môžete nájsť miestne potraviny, remeslá a suveníry. Je to skvelé miesto na ochutnávanie miestnych špecialít a nakupovanie originálnych darčekov pre svojich blízkych.

Letenka do Manausu je teda vstupenkou do sveta pralesa a unikátnej kultúry Amazónie. Toto fascinujúce mesto ponúka skvelé zážitky a atrakcie pre každého návštevníka. Bez ohľadu na to, či sa chcete kochať prírodou, rozširovať svoje vedomosti o histórii a kultúre alebo jednoducho zažiť niečo úplne nové, Manaus je určite cieľov, ktorý stojí za návštevu. Zabookujte si letenku do Manausu a zažite pravú Brazíliu.


Dovolenka Brazília Manaus


Brazília, hlavné mesto Brazílie, je krásne a úchvatné miesto na návštevu. Avšak, ak si chcete užiť nezvyčajnú a exotickú dovolenku, odporúčame vám návštevu mesta Manaus. Toto mesto sa nachádza v centre Amazonskej džungle a ponúka svojim návštevníkom jedinečný zážitok plný dobrodružstva.

Manaus v minulosti slúžilo hlavne ako centrum ťažby kaučuku a to napomohlo k výstavbe mnohých krásnych budov a známych stavieb, ako napríklad opera Amazonas, ktorá bola postavená v roku 1896. Dnes je to mesto, ktoré sa snaží udržať svoju históriu a zároveň poskytovať turistom nezabudnuteľné zážitky.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo do Manaus odcestovať, je návšteva Amazonskej džungle. Na túto cestu sa treba dobre pripraviť, avšak ak ste ochotní riskovať, určite za to stojí. Môžete stráviť niekoľko dní v džungli a pozorovať divokú faunu a flóru. Vidieť medzi inými krokodíly, opice, jaguáre a rôzne druhy vtákov. Okrem toho možno navštíviť aj domorodé kmene a naučiť sa veľa o ich životnom štýle.

Mesto Manaus ponúka aj množstvo iných aktivít okrem návštevy Amazonskej džungle. Môžete si vyskúšať rôzne druhy vodných športov, ako napríklad rýchla jazda na lodi, kajak, plachtenie alebo rybolov. Športoví fanúšikovia môžu tiež navštíviť známe futbalové štadióny, ktoré sa nachádzajú po celom meste. Počas vašej návštevy nezabudnite navštíviť aj miestne trhy, môžete ochutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť si tradičné suveníry.

Ak sa chcete tešiť z prírodných krás Brazílie, určite neváhajte navštíviť Manaus. Toto miesto vám ponúkne veľa zážitkov plných dobrodružstva, krásnych miest a tradícií. Odporúčame navštíviť toto miesto v období sucha, od júna do novembra, keď sú podmienky na cestovanie najlepšie. Neuveriteľný bohatý zážitok čaká práve na vás vo meste Manaus, ktoré je už len niekoľko hodín letu od Európy.


Ubytovanie Brazília Manaus


Manaus je jedno z najväčších miest v Brazílii a je hlavným hospodárskym centrom regiónu Amazonas. Toto živé mesto láka veľký počet turistov z celého sveta kvôli svojej exotike, pralesnému prostrediu a kultúrnej rozmanitosti. Prenajatie ubytovania v Manause je pre turistov veľmi dôležité, pretože im to umožňuje pohodlné a bezproblémové preskúmanie tohto fascinujúceho miesta.

V Manause môžete nájsť rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám cestovateľov. Medzi najpopulárnejšie možnosti patria hotely, penzióny a hostely.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých štvorhviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce zariadenia a služby. Tieto hotely majú štýlové izby s moderným vybavením, klimatizáciou a často aj s výhľadom na miestne pamiatky alebo rieku Amazonku. Niektoré hotely majú aj bazény, športové vybavenie a wellness centrá, ktoré vám umožnia relaxovať po dlhom dni strávenom objavovaním mesta.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, penzióny a hostely sú výbornou voľbou. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú čisté a jednoduché izby za rozumnú cenu. Väčšina z nich je dobre umiestnená v blízkosti hlavných turistických miest a často poskytuje aj spoločné kuchynky a spoločenské miestnosti, kde si môžete vychutnať stretnutie s ostatnými cestovateľmi.

Väčšina ubytovacích zariadení v Manause tiež zabezpečuje rôzne organizované výlety a aktivity, ktoré vám umožnia preskúmať okolité pralesy a rieku Amazonku. Mnohé hotely a hostely poskytujú aj prepravu z letiska a ponúkajú služby, ako je napríklad požičovňa bicyklov či aut.

Okrem toho, že Manaus je životným prostredím pre mnoho druhov flóry a fauny, je tiež dôležitou kultúrnou destináciou. Môžete navštíviť divadlo Amazonas, známe svojou exotickou architektúrou a replikou berlínskej Kováčskej brány. Tiež si môžete vychutnať miestne trhy, kde nájdete tradičné slučky, drevené remeslá a miestne jedlo.

Manaus je jedinečným miestom, ktoré ponúka nespočetné možnosti objavovania a zážitkov. Prenájom ubytovania v tomto fascinujúcom meste je nevyhnutným prvkom pre turistov, ktorí chcú preskúmať jeho krásy a tajomstvá. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo cenovo dostupné hostely, určite nebudete sklamaní svojím pobytom v Manause.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách