Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Brazília Lençóis Maranhenses National Park

Dovolenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília ponúka množstvo dovolenkových miest s prekrásnymi plážami, exotickou prírodou a kultúrou. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Lençóis Maranhenses National Park.

National park sa nachádza v severovýchodnej časti Brazílie a je známy svojimi kúskami piesku, ktoré vyzerali ako modro-šedé duny. Park je jedinečný vo svojom druhu, pretože sa nachádza v suchých oblastiach a piesok sa zhromažďuje v jaskyniach a dolinách v oblasti počas dažďovej sezóny. Po daždi sa piesok zaplaví vodou, ktorá vytvorí krásne modro-turistické jazierka.

Tento národný park ponúka turistom neuveriteľný zážitok. Je tu možné objaviť jazierka a pieskové duny počas vedených túr alebo na vlastnú päsť. Turisti si môžu užívať kúpanie v jazierkach a relaxovať pri pohľade na úchvatnú krajinu. V parku je množstvo rastlín a živočíchov, ktoré sa dajú vidieť počas túr a vychádzok.

Okrem krásneho prostredia v parku, turisti môžu vychutnávať aj kultúru obyvateľov v okolí. Každoročne sa v blízkosti parku konajú tradičné oslavy a festivaly, kde turisti a miestni obyvatelia sa môžu zoznámiť s miestnou kultúrou a gastronómiou.

Ak hľadáte nezvyčajnú dovolenku s neuveriteľnými výhľadmi, krajina Brazília s parkom Lençóis Maranhenses by nemala chýbať na vašom zozname. Je to miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Prajeme vám úspešnú cestu a peknú zábavu!


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Lençóis Maranhenses National Park


1. Čo sú Lençóis Maranhenses National Park?
Lençóis Maranhenses National Park je národný park v Brazílii, ktorý sa nachádza v štáte Maranhão.

2. Kde sa nachádza park?
Park sa nachádza v severovýchodnom regióne Brazílie na Atlantickom pobreží.

3. Aké sú zaujímavosti parku?
Park je známy svojimi jazierkami tvorenými dažďovou vodou a piesočnými dunami. Tiež je miestom pre mnoho druhov vtákov, ktoré tam žijú.

4. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je v období dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v období od januára do júna.

5. Aká je dĺžka pobytu?
Dĺžka pobytu závisí od individuálnych preferencií. Odporúča sa však stráviť aspoň dva dni v parku.

6. Aké sú možnosti ubytovania v parku?
V parku sú k dispozícii kempovacie miesta, hotely a penzióny.

7. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku môžete vyskúšať turistiku, jazdu na koni, rybolov, kajakovanie a ďalšie aktivity.

8. Ako sa dostať do parku?
Park sa dá dostať autom alebo autobusom z okolitých miest. Najbližším letiskom je letisko v São Luis.


Letenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazil is a country known for its beautiful beaches, vibrant culture, and sprawling rainforests, but perhaps one of its most stunning natural wonders can be found at the Lençóis Maranhenses National Park. Located in the northeastern state of Maranhão, this park is a unique oasis of towering sand dunes and crystal-clear blue lagoons.

To get to the park, visitors should book a flight to São Luís, the capital city of Maranhão. From there, it is possible to take a bus or hire a car to make the journey to the park, which is situated about 156 miles away. Once at the park, there are guided tours available to help visitors navigate the area and make the most of their time there.

The Lençóis Maranhenses National Park covers a vast area, around 580 square miles in total, and is known for its spectacular sand dunes that can reach up to 120 feet in height. The sand is white and stretches out as far as the eye can see, creating a stunningly beautiful landscape that is unique to this part of Brazil.

In addition to the sand dunes, the park is also home to a number of blue lagoons that are formed by rainwater collecting in the depressions between the dunes. These lagoons are crystal clear, warm, and perfect for swimming, making them a wonderful place to cool off after a long day of hiking in the dunes.

Visitors to the park should plan to spend at least a few days there in order to fully appreciate and explore the area. In addition to hiking and swimming, there are also opportunities for sandboarding and other outdoor activities. The park is also home to a number of different plant and animal species, so visitors should keep an eye out for colorful birds, reptiles, and other creatures.

Overall, a trip to the Lençóis Maranhenses National Park is well worth the journey for anyone looking to experience some of the most spectacular natural landscapes in Brazil. With its towering sand dunes and crystal-clear lagoons, this unique park should definitely be on the itinerary for any traveler visiting this beautiful country.


Ubytovanie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília Lençóis Maranhenses National Park sa nachádza na severe Brazílie a je to jedno z najkrajších miest, ktoré táto krajina ponúka. Toto územie je známe pre svoje nádherné krajiny s piesočnými dunami a jazerami, ktoré sa vyskytujú v oblasti, kde bola kedyysi tradične poľnohospodárska pôda.

Ak sa snažíte nájsť ubytovanie v Brazília Lençóis Maranhenses National Park, môžete si vybrať z rôznych možností, ktoré sú vám k dispozícii. Jednou z možností je ubytovanie vo vnútri samotného parku, kde si môžete prenajať stan alebo malý privát. Táto možnosť je pre tých, ktorí milujú kemping a chcú sa priblížiť k prírode.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v neďalekej obci Barreirinhas, ktorá sa nachádza približne jednu hodinu jazdy od parku. Toto mesto je jedným z najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Brazília Lençóis Maranhenses National Parku. Má veľa hotovostných možností a ubytovanie sa tu dá nájsť ľahko aj na krátku dobu.

Niektoré ďalšie obce, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti parku, sú Atins a Santo Amaro. Obe obce ponúkajú luxusné hotely aj ubytovanie v prírodnom prostredí, ktoré vám umožní ostať v blízkosti prírody a zároveň si užívať pohodlie.

Ak plánujete návštevu tohto parku v priebehu najvyššej sezóny, je dôležité si ubytovanie zarezervovať vopred, pretože kvôli svojej popularite je Brazília Lençóis Maranhenses National Park často preplnený. Ak chcete navštíviť park mimo sezóny, môžete nájsť dobré ponuky na ubytovanie, akéhokoľvek typu dávno pred svojím príchodom.

Celkovo by ste si nemali nechať ujsť príležitosť vidieť Brazília Lençóis Maranhenses National Park. Je to magické miesto, ktoré ponúka neuveriteľnú kombináciu krásy a prírodného umenia v pobrežných piesočných dunách a jazerách. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, vaša návšteva tohto parku bude určite veľmi pamätná.


Počasie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília Lençóis Maranhenses National Park je národný park nachádzajúci sa v severovýchodnej Brazílii. Má rozlohu 1550 kilometrov štvorcových a je rozdelený na tri zóny: ochrannú, turistickú a hospodársku. Park je známy predovšetkým svojimi vodnými prekážkami a jazierkami, ktoré, zdá sa, ničia obrovské pieskové duny.

Počasie v Brazílii je tropické, s vysokými teplotami a veľmi vysokou vlhkosťou, ktorá dosahuje až 80%. Na jar a v lete sa teploty môžu dostať až k 35 ° C a v noci klesajú na približne 25 ° C. V zime sú teploty trochu nižšie, ale stále je dosť horúco, približne 30 ° C počas dňa a 20 ° C v noci. Dôležité je si uvedomiť, že Brazília má dážďové obdobie v období od decembra do mája, takže najlepšie je sa navštíviť medzi júnom a novembrom, keď sú dni jasné a suché.

V parku sa vyskytujú unikátne podmienky, ktoré zahŕňajú kombináciu pieskových duniek a sladkovodných jazierok, vytvorených počas obdobia dažďových línií. Tieto jazierka sú najzaujímavejšie v období sucha, keď sa voda v jazerách zmení na krásne modré a zelené sfarbenie. Týmto krásnym jazerám uniká voda počas obdobia sucha, keď sa piesok stal takým špecifickým typom substrátu. Výsledkom je zachovanie obrovského množstva života, ktorý si ich obýva. Okrem jazier sú v parku ešte aj duny, ktoré sa nachádzajú na juhu.

Turisti sem často chodia navštíviť a objavovať krásy týchto duniek, ktorá je jedným z najúchvatnejších miest na svete so svojím jedinečným prostredím. Aj keď sa jazierka zdajú byť ako zázračné boky, návšteva parku si vyžaduje opatrnosť. Je dôležité mať k dispozícii zdroj čistej vody, pitné vody v danom prostredí je nedostatočné. Návštevníci by mali dostať aj vhodnú obuv, aby sa predišlo poškodeniu ekosystému. Na záver treba upozorniť na to, že park je chráneným územím, takže ľudia by mali zachovávať rešpekt k prírode a jej živému svetu, a samozrejme, neopustiť smeti v parku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách