Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Brazília Iguazu Falls

Dovolenka Brazília Iguazu Falls


Brazília je krajina, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou kultúrou. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii sú Iguazu Falls, ktoré sa nachádzajú na hraniciach so susednou Argentínou. Iguazu Falls sú jedným z najväčších vodopádov na svete a jedinečnou atrakciou pre všetkých návštevníkov.

Vodopády Iguazu sú tvorené 275 jednotlivými kaskádami na rieke Iguazu. Sú rozdelené medzi Brazíliu a Argentínu a môžete si ich vychutnať z obidvoch strán. Na brazilskom území sa nachádza približne 20% vodopádov, ale ponúka úžasný výhľad na celú oblasť. Najimpresívnejším bodom na brazilskom území je obrovský vodopád Garganta do Diabo, čo v preklade znamená "Diabolské hrdlo". Tento vodopád padá z výšky takmer 80 metrov a je skutočne neuveriteľný pohľad.

Aby ste si mohli vodopády vychutnať naplno, môžete sa vydať na prechádzky po drevených chodníkoch, ktoré sú postavené nad vodou. Týmto spôsobom môžete mať úplný prehľad a nádherný pohľad na úžasné vodné scenérie. Okrem toho je tu možnosť podnikať aj loďové výlety podniknutých pod vodopádmi, čo je úžasný zážitok.

Ale Iguazu Falls nie je jedinou atrakciou v okolí. V blízkosti vodopádov sa nachádza Národný park Iguazu, ktorý je jedným z najväčších chránených území v Brazílii. Park ponúka množstvo chodníkov a turistických trás, ktoré vám umožnia objavovať miestnu prírodu a divoké zvieratá.

Môžete stretnúť vzácne živočíchy, ako sú jaguáre, opice, alebo veľké počty vtákov a motýľov. Milovníci prírody určite ocenia túto jedinečnú príležitosť vidieť niektoré z najexotickejších druhov na svete.

Okrem toho môžete navštíviť aj okolité dedinky, ktoré sú bohaté na miestnu kultúru a tradície. Tam si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, počúvať tradičnú hudbu a tancovať s miestnymi obyvateľmi.

Ak sa chystáte na dovolenku do Brazílie, návšteva Iguazu Falls by nemala chýbať na vašom zozname. Tento nádherný prírodný div svetového dedičstva ponúka jeden z najimpresívnejších vodných scenérií na svete. A nielenže môžete obdivovať tieto úžasné vodopády, ale tiež sa môžete túlať okolitou prírodou a spoznať niektoré z najexotickejších druhov na svete. Dovolenka v Brazílii Iguazu Falls vám okrem nádherných zážitkov ponúka aj možnosť vstúpiť do fascinujúcej brazílskej kultúry a tradícií.


Letenka Brazília Iguazu Falls


Brazília a argentínska Iguazu Falls sú jednou z najväčších atrakcií v Latinskej Amerike. Tieto majestátne vodopády sa nachádzajú v juhoamerickom cestovateľskom raji, ktorý je plný dobrodružstva, prírody a kultúrneho bohatstva.

Letenka do Brazílie je pre mnohých turistov snom. Krajina ponúka širokú škálu turistických atrakcií vrátane Amazonskej džungle, známych pláží v Riu de Janeiro a Petra, zeme futbalu. Avšak jednou z najúžasnejších skvostov, ktorý Brazília ponúka, sú Iguazu Falls.

Tieto nezabudnuteľné vodopády sa nachádzajú na hranici medzi Brazíliou a Argentínou a predstavujú jeden z najväčších zázrakov prírody na svete. Sú to najväčšie vodopády na svete, ktoré sa tvoria z viac ako 275 rôznych vodopádov, rozprestierajúcich sa na šírke takmer 3 kilometre.

Ak si rezervujete letenku do Brazílie, môžete si vychutnať nádherný pohľad na tieto vodopády. Viac ako 80% z Iguazu Falls je v argentínskej časti, zatiaľ čo ostatných 20% je v brazílskej časti. Preto je dôležité určiť, aký pohľad chcete získať na tieto nádherné vodopády.

Let do Brazílie vás privedie do mesta Foz do Iguaçu, ktoré je brazílskou bránou do Iguazu Falls. Po prílete do mesta budete mať možnosť navštíviť Parque Nacional do Iguaçu, kde sa nachádza hlavné videnie týchto vodopádov. Z parku môžete absolvovať prechádzku, vďaka ktorej budete mať pohľad na krásu vodopádov z niekoľkých rôznych uhlov.

Prechod cez brazílsku hranicu vám umožní sledovať, ako sa tieto majestátne vodopády odrážajú od útesov a vytvárajú visiace oblúky dúhových farieb. Okrem toho môžete navštíviť Devil's Throat, čo je najväčší a najimpozantnejší vodopád Iguazu Falls. Tento ohromujúci pohľad vám naháňa dôveru v silu a krásu prírody.

Okrem toho, že sa môžete obdivovať samotným vodopádom, v Parku so svojimi 275 druhmi vtákov a rôznymi zvieratami narazíte aj na ohromujúce divoké pobrežie. Je možné prísť bližšie k prírode a zažiť vzrušenie stretu s exotickými tvormi.

Letenka do Brazílie smerujúca k Iguazu Falls je neodolateľná možnosť pre dobrodruhov a prírodou nadšeného cestovateľa. To je miesto, kde sa spoja moc prírody a jedna z najosobitejších krajín na svete. Získať pohľad na tieto úžasné vodopády je skutočne nepopierateľne úchvatné a nezabudnuteľné.


Ubytovanie Brazília Iguazu Falls


Brazília je nádherná krajina plná bohatstvo prírody a kultúry. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu v tejto krajine patrí Iguazu Falls - impozantné vodopády ležiace na hraniciach medzi Brazíliou a Argentínou. Tento ohromujúci prírodný zázrak ponúka návštevníkom úchvatný pohľad na obrovské množstvo vody, ktoré padá z výšky 80 metrov, a vytvára tak dych berúci vodný div.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nebudete mať problém s ubytovaním. V okolí tohto nádherného miesta sa nachádza niekoľko možností pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné a príjemné miesto na strávenie svojej dovolenky.

Jednou z obľúbených možností je ubytovanie v rezorte alebo luxusnom hoteli. V blízkosti Iguazu Falls sa nachádza niekoľko luxusných rezortov, ktoré ponúkajú všetky pohodlia a služby, ktoré by si turista mohol priať. Tieto hotely majú zvyčajne veľké izby s elegantným nábytkom, klimatizáciou a súkromným balkónom alebo terasou, odkiaľ je úchvatný výhľad na vodopády. Okrem toho, mnoho z týchto rešortov má bazény, reštaurácie a wellness centrá, kde si návštevníci môžu užiť masáže alebo sa len tak zrelaxovať po dlhom dni preskúmavania vodopádov.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, v okolí Iguazu Falls nájdeme aj mnoho menších hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby za rozumné ceny. Mnohé z týchto hotelov majú vlastné reštaurácie, kde návštevníci môžu ochutnať tradičnú brazílsku kuchyňu a vychutnať si miestne špeciality. Taktiež sú k dispozícii rôzne turistické balíčky ponúkajúce výlety a aktivity v okolí Iguazu Falls.

Pre skutočných dobrodruhov je možnosť vybrať si kemp vo vnútri národného parku. Iguazu Falls národný park ponúka rôzne kempovacie miesta, kde je možné stáť s vlastným stanom alebo prenajať stanové zariadenie. Kempovanie predstavuje úžasné zážitky v prírode, čo vám umožní byť ešte blížejšie k vodopádom. Park poskytuje základné zariadenia pre kempovanie, ako sú verejné toalety a sprchy, a niektoré kempovacie miesta majú aj prístup k elektrine.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, návšteva Iguazu Falls je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Tieto vodopády patria medzi jedno z najkrajších miest na Zemi a ponúkajú úchvatný pohľad na majestát prírody. Odkedy sa prebudíte s úžasným výhľadom na vodopády počas raňajok, až do chvíle, keď si ich budete môcť obdivovať pri západe slnka, zaplaví vás pocit údivu a pokory pred nádhernosťou sveta okolo vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Iguazu Falls


1. Aké sú náklady na vstup do Iguazu Falls?

Náklady na vstup do Iguazu Falls sa líšia v závislosti od toho, či chcete navštíviť argentínsku alebo brazílsku stranu vodopádov. Na brazílskej strane vstup stojí okolo 81 R$ (asi 13 USD) pre zahraničných návštevníkov.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Iguazu Falls?

Najlepší čas na návštevu Iguazu Falls je v suchom období od mája do septembra. V tomto období sú vodopády mohutné a súčasne je aj ťažšie prepadnúť sa pre plné rieky. Vlhké obdobie od decembra do februára poskytuje nádhernú zeleň v okolí, ale aj obrovské dávky dažďa.

3. Ako sa tam dostanem?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k Iguazu Falls, je leteckou dopravou. Väčšina návštevníkov pristáva na medzinárodnom letisku Foz do Iguaçu (IGU) v Brazílii alebo na argentínskom letisku Cataratas del Iguazú (IGR). Z letiska existujú rôzne dopravné možnosti ako sú autobusy, taxíky alebo pôžičky áut.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pri Iguazu Falls?

K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po chodníkoch pozorovania, výlet lodiou, rafting alebo prehliadky.

5. Ktorá strana Iguazu Falls je lepšia na návštevu - argentínska alebo brazílska?

Obidve strany Iguazu Falls majú svoje výhody. Na argentínskej strane, návštevníci majú možnosť prechádzať blízko k vodopádom a zažiť ich obrovskú silu zo vzdialenej blízkosti. V Brazílii je výhľad na celé usporiadanie vodopádov úchvatný a zaujímavý pre fotografie. Preto je vhodné poznať obidve strany slušne, aby ste mohli hmatateľne porovnať ich jedinečné zvláštnosti.


Počasie Brazília Iguazu Falls


Brazília je známa svojím tropickým podnebím, ktoré prináša horúce a vlhké letá a teplé zimy. V rámci krajiny však existuje veľké variácie v počasí, kvôli svojmu rozsiahlemu územiu.

Jedným z najkrajších a najznámejších miest, ktoré ponúka Brazília, sú Iguazu Falls, ktoré sa nachádzajú na hranici Brazílie a Argentíny. Tieto vodopády sú považované za jedno z najväčších zázrazdí na svete a každoročne pritiahnu tisíce turistov.

Počasie v okolí Iguazu Falls je typické tropickým klimatom, kde sa ročne zaznamenáva veľké množstvo zrážok a vysoké teploty. Letá sú horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 30 ° C a vyššie. V tomto období môžete očakávať tiež intenzívne dažde a búrky, ktoré prichádzajú v popoludňajších hodinách a často trvajú len krátku dobu.

Zimné mesiace v Iguazu Falls prinášajú miernejšie teploty, ale stále sú teplé. Teploty sa pohybujú okolo 20 ° C cez deň a môžu klesnúť na 10-15 ° C v noci. Zrážky v tomto období sú tiež častejšie, ale menej intenzívne.

Návštevníci Iguazu Falls by mali byť pripravení na zmeny počasia a prijať vhodné oblečenie. V lete je vhodné obliekať ľahké a priedušné oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavami a vlhkosťou. Osobné ochranné prostriedky proti slnku, ako opaľovacie krémy, slnečné okuliare a šiltovky, sú nevyhnutné. V zime sa odporúča vrstvené oblečenie, pretože teploty môžu kolísať počas dňa.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nebudete len obdivovať jedinečnú prírodnú krásu, ale tiež si užijete rôznorodosť tropického počasia. Odporúča sa sledovať aktuálne predpovede počasia a prípadne prispôsobovať plány na základe aktuálnych podmienok.

Ak ste milovníkom divokej prírody a jedinečých scenérií, vrelo odporúčame navštíviť Iguazu Falls a zažiť jej krásu na vlastné oči. Nech vám cesty počasie prialo a prinesie vám neopakovateľné zážitky.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách