Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bhután Royal Manas National Park

Počasie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park sa nachádza v južnej časti Bhutánu a patrí k najväčším chráneným oblastiam v tejto krajine. Tento národný park bol založený v roku 1966 a zahrnuje rozlohu až 1 057 km².

Vďaka svojej polohy a nadmorskej výške (v priemere medzi 200 a 4 200 metrov nad morom) má park rôzne klímy a počasie. V horách prevláda chladnejší podnebný typ a v nižších oblastiach je teplejšie. Na severe parku je vlhko a daždivo, zatiaľ čo južná časť má suchšie počasie.

Počas obdobia dažďov (júl a august) sa park zalieva dážďom. V týchto mesiacoch môže byť prístup do parku obmedzený, pretože viaceré zemeďsko-podnikateľské činnosti a cesty môžu byť zatopené. Avšak počas daždivého obdobia park doslova ozýva zvukmi padajúcej vody a zvukmi organických procesov.

Zimné mesiace sú suchšie a menej zelené. V týchto mesiacoch sa zmenšuje množstvo vody v riekach a potokoch, čím toto obdobie značne ovplyvňuje počasie v parku a jeho okolí.

Napriek klimatickým zmenám a ich vplyvu na zeleň v parku, existuje tu veľké množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov. Medzi obyvateľmi parku je najznámejší asi slon ázijsky, ale nájdeme tu aj tigre, medveďov, gazely a viac ako 350 druhov vtákov.

Návšteva Bhután Royal Manas National Park, môže byť zážitkom pre celú rodinu, ale treba si uvedomiť, že počasie a klíma v parku môžu byť rôzne a treba sa pripraviť na všetky podmienky. Ak sa rozhodnete navštíviť park, nezabudnite na oblečenie vhodné pre dané ročné obdobie, dostatočné množstvo vody a dobrú fyzickú kondíciu.


Ubytovanie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park je jedným z najväčších národných parkov v Bhutáne. Nachádza sa na juhu krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 1050 km2. Park bol založený v roku 1966 a odvtedy sa stal jedným z najlepších miest na pozorovanie miestnej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Bhután Royal Manas National Park, máte niekoľko možností. V parku sú vybudované turistické chaty, turistické kempe a možnosti nocľahu v dome miestnych obyvateľov.

Turistické chaty sa nachádzajú v rôznych častiach parku a ponúkajú základné ubytovanie s jednoduchým vybavením. Sú ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú skúsenosť s pobytom v divočine. V chatách sa zvyčajne nachádzajú spoločné toalety a sprchy a v niektorých prípadoch aj spoločné jedálne.

Turistické kempe sú ďalšou možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park. Kempe sú vybudované v rôznych častiach parku a ponúkajú viac pohodlia ako turistické chaty. V kempoch nájdete väčšie stanové jednotky s posteľami a niekedy aj so súkromným sociálnym zariadením. Okrem toho sa v kempoch zvyčajne nachádzajú spoločné kuchyne a jedálne, kde si môžete pripraviť svoje jedlá.

Možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park sú aj domy miestnych obyvateľov. Táto možnosť je vhodná pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať miestnych a ich kultúru. Domy v parku sú zvyčajne jednoduché a ponúkajú základné ubytovanie s možnosťou stravovania. Táto možnosť ubytovania však im nie je vždy zaručená, pretože výber miestností je závislý od dostupnosti.

V Bhután Royal Manas National Park si návštevníci môžu užiť prírodné krásy a pozorovať vzácnu faunu a flóru. Aby ste si užili svoj pobyt, odporúčame, aby ste si zabezpečili ubytovanie vopred. Bez ohľadu na váš výber, užijete si krásny pobyt v tomto národnom parku.


Dovolenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután sa nachádza na východnej časti Himalájí a je jedným z najizolovanejších štátov sveta. Bhután bol dlhú dobu uzavretý pre turistov, ale teraz je krajina prístupná pre zahraničných návštevníkov, ktorí hľadajú nezapomenuteľné zážitky. A jedným z takých zážitkov je dovolenka v Bhutáne Royal Manas National Park.

Tento národný park je jedným z najväčších v Bhutáne a zaberá plochu viac ako 1000 kilometrov štvorcových. Park je známy svojou bohatou faunou a flórou, ktorú tvoria zvieratá, ako napríklad tygr, leopard, nosorožec, slon a mnoho ďalších druhov. Nájdete tu tiež rôzne druhy rastlín, vrátane okrasných kvetov, ktoré sú pre Bhután typické.

V Parku máte možnosť pozorovať divo žijúce zvieratá, robiť prechádzky po jaskyniach, navštíviť miestnych obyvateľov a oboznámiť sa s ich kultúrou a spôsobom života. Ďalšou možnosťou je rafting na rieke Manas alebo Trekking po horách.

Národný park Royal Manas je tiež domovom mnohých kláštorov a budhistických svätostánkov. Tento národ má veľký vplyv na budhizmus a jeho kultúru. Môžete sa tu teda stretnúť s mudrcmi, učencami alebo skladateľmi a tancovačmi a nájsť si tak svoj vlastný duchovný pokoj.

Dôležitou časťou plánovania dovolenky v Bhutáne je pochopenie jeho kultúry a zvykov. Národný park Royal Manas ponúka turistom jedinečnú príležitosť stretnúť sa a komunikovať s miestnymi obyvateľmi a pochopiť ich tradičný spôsob života.

Pre tých, ktorí hľadajú neuveriteľné zážitky, dovolenka v Bhutáne Royal Manas National Park je ideálnou voľbou. Budete môcť pozorovať divoké zvieratá, túrovať v horách a navštíviť miestnych obyvateľov a učiť sa o ich kultúre. Ak chcete zažiť niečo naozaj nezabudnuteľné, Bhután je destinácia pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Royal Manas National Park


1. Aké je postavenie Bhutánskeho Kráľovského národného parku Royal Manas v rámci ochrany prírody?
Odpoveď: Bhutánsky Kráľovský národný park Royal Manas je hlavným prírodným chráneným územím v Bhutáne a je považovaný za jeden z najdôležitejších parkov v južnej Ázii.

2. Kde sa nachádza Royal Manas National Park?
Odpoveď: Royal Manas National Park sa nachádza v južnej časti Bhutánu, pri hraniciach s Indiou.

3. Aká je veľkosť parku Royal Manas?
Odpoveď: Royal Manas National Park má rozlohu približne 1 057 kilometrov štvorcových (408 štvorcových míľ).

4. Aké druhy fauny sa nachádzajú v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Park je domovom viac ako 900 druhov rastlín, 350 druhov vtákov, 80 druhov cicavcov, 50 druhov plazov a 20 druhov obojživelníkov.

5. Ako sa dá dostať do Royal Manas National Park?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Royal Manas National Park, je cesta po zeme z hlavného mesta Thimphu. Cesta trvá približne 8 hodín.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie patrí divoké safari, sledovanie vtákov, turistika a pobyt v jednej z dedín v parku.

7. Aké je prostredie v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Park sa vyznačuje pestrou škálou prírodných ekosystémov, vrátane subtropických lesov, horských lesov, trávnatých plání a riek.

8. Koľko nádenných pracovníkov parku Royal Manas zamestnáva?
Odpoveď: Park zamestnáva viac ako 100 nádenných pracovníkov, ktorí sa starajú o ochranu prírody a správu parku.

9. Aké sú hlavné problémy, ktorým Royal Manas National Park čelí?
Odpoveď: Hlavnými problémami sú nezákonná ťažba dreva, pytláctvo, odlesňovanie a poľovníctvo.

10. Ako Bhután presadzuje udržateľnú turistiku v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Bhután sa snaží presadiť udržateľnú turistiku tým, že obmedzuje počet turistov, ktorí majú povolenie vstúpiť do parku, a prostredníctvom ekologických iniciatív na ochranu prírody.


Letenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii, ktorá láka návštevníkov z celého sveta svojou jedinečnou kultúrou, nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Jedným z najkrajších miest v Bhutáne je národný park Royal Manas National Park, ktorý sa rozprestiera na ploche 1 057 km2.

Royal Manas National Park je najväčší národný park v Bhutáne a bol založený v roku 1966. Nachádza sa na juhu Bhutánu, na hraniciach s Indiou, a pozostáva z nádherných pralesov, horských riek a vodopádov, trávnatých pláni a údolí. Tento park je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat, z ktorých niektoré sú zaraďované medzi ohrozené druhy.

Jedným z najzaujímavejších druhov, ktoré môžete vidieť v Royal Manas National Park, je tigreli hôrny. Tento tigreli je najmenší druh všetkých tigier a žije len v horách Bhutánu, Nepálu a Číny. Okrem tigrela hôrneho nájdete v parku aj rôzne druhy opíc, slonov a rýb.

Kvôli svojej jedinečnosti bola táto oblasť vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pretože cestovanie do tejto oblasti je veľmi obmedzené, návštevníci musia získať povolenie od bhutánskeho ministerstva životného prostredia a lesníctva.

Ak ste dobrej fyzickej kondície a máte radi turistiku, navštívenie Royal Manas National Parku bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vás zavedú do skrytých kútov parku. Okrem turistiky si môžete užiť aj rafting v riekach, navštíviť miestne dediny a obehnúť stále kláštory, ktoré sú dôležitou súčasťou budhistického dedičstva Bhutánu.

Ak túžite po exotickom dobrodružstve a chcete navštíviť jedno z najkrajších miest v Bhutáne, Royal Manas National Park musí byť na vašom zozname. Vyžiadajte si povolenie a vydajte sa na cestu do tejto oblasti, kde vás čakajú nádherné scenérie, ohromujúca príroda a zaujímavé druhy rastlín a zvierat.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách