Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bhután Drukgyel Dzong

Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, oficiálnym názvom Kralovstvo Bhután, sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí. Bhután je známy ako krajina Dukhyel Dzong, ktorý je historickej pevnosti, nachádzajúcej sa východne od dnešného hlavného mesta, Thimphu.

Počasie v Bhutáne sa môže líšiť v závislosti od nadmorskej výšky a obdobia roka. Boli by sme radi, ak by sa k nám pridal niekto zo skutočnosti, ktorý už niekedy v Bhutáne bol a vie o tom viac.

Bhután má monzónne podnebie, s dažďami približne od júna do septembra. Toto obdobie je charakteristické ťažkými dažďami, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zosuvy pôdy. Teploty sa v tomto období pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia.

V období jesene (október a november) môžu návštevníci očakávať suchšie počasie a vyššie teploty, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež obdobím osláv a festivalov v Bhutáne, vrátane Festivalu tigra v Paro.

Zima (december až február) je chladná a suchá. Teploty sa môžu pohybovať od -5 do 15 stupňov Celzia, najmä v horských oblastiach. V niektorých oblastiach sa môžete stretnúť s mrazom a snežením.

Jar (marec až máj) naznačuje návrat mokrého počasia v Bhutáne. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež charakteristické kvitnúcimi kvetmi a zeleňou.

Celkovo možno povedať, že Bhután má celoročne príjemné počasie na cestovanie, s výnimkou obdobia dažďov. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú zúčastniť festivalov a pozrieť si krásne scenérie, sa odporúča navštíviť Bhután v období jesene a jari. Ak hľadáte zimné športy, môžete si vybrať zimné obdobie.

V Bhutáne nájdete aj mnoho iných miest a aktivít, ako je horolezectvo, turistika a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bhután v akomkoľvek období, užite si jedinečnú kultúru a scenérie, ktoré krajina ponúka.


Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a je známa pre svoje nádherné scenérie, spirituality a jedinečnú kultúru. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na úplne inom mieste, Drukgyel Dzong v Bhutáne by mohol byť práve to, čo hľadáte.

Drukgyel Dzong je povesťou malebné mestečko v Bhutáne, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Má dokonale zachovalý stan Himalájí v pozadí, kľudné kláštory a nádherné okolité scenérie. Drukgyel Dzong je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné miesto na dovolenku. Ako jedno z najmalebnejších miest v krajine, ponúka turistom jedinečný zážitok s miestnou kultúrou a prírodou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Drukgyel Dzong, sú kláštory. Bhután je plný nádherných kláštorov a Drukgyel Dzong nie je výnimkou. Medzi najznámejšie kláštory v meste patria významný Taktsang Lhakhang, ktorý je známy aj ako Tiger's Nest a Tashichho Dzong, ktorý je oficiálnou rezidenciou kráľovského dvoru.

Okrem kláštorov môžu turisti v Drukgyel Dzong vidieť aj nádherné scenérie, ktoré opúšťajú z dychu. Z jednej strany je mestečko obklopené nádhernými pohoriami, zatiaľ čo z druhej strany sa nachádza údolie s nádhernými ekosystémami a tými najväčšími riekami v Bhutáne. Toto miesto je pre turistov ideálne na prechádzky a turistiku. Okolo je mnoho turistických chodníkov, ktoré prechádzajú mestom, cez kopce a údolia.

Jedným zľahčujúcich momentov Drukgyel Dzong je, že mesto sa nachádza v tichom a klidnom prostredí a má okolo celoročne príjemné podnebie. To znamená, že turisti môžu navštíviť tento región kedykoľvek v roku a mať príjemné zážitky, bez ohľadu na ročné obdobie.

Záverom možno povedať, že navštíviť Drukgyel Dzong v Bhutáne by malo byť na vašom zozname, ak chcete objaviť jedinečný svet Bhutánu. S svojimi kláštorami, scenériami a kultúrou je to fantastické miesto na relaxácii, obdivovanie prírody a turistiku. Do mesta môžete prísť po ceste z hlavného mesta Thimphu, alebo sa môžete dostať tam lodou z pobrežia. V každom prípade sa určite nebudete nudiť a určite odovzdáte nepoznané zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


1. Čo je Drukgyel Dzong v Bhutane?
Drukgyel Dzong je bývalý pevnostný komplex a kláštor nachádzajúci sa v Bhutane.

2. Kde sa Drukgyel Dzong nachádza v Bhutane?
Drukgyel Dzong sa nachádza v údolí Paro, v západnej časti Bhutane.

3. Aká je história Drukgyel Dzong?
Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649 ako pevnosť a kláštor na ochranu pred nájazdmi tibetských vojsk. Neskôr ho čiastočne zničili požiare a bol opustený.

4. Je Drukgyel Dzong otvorený pre verejnosť?
Áno, Drukgyel Dzong je otvorený pre verejnosť a slúži ako historické miesto a turistická atrakcia v Bhutane.

5. Aký je vstupný poplatok do Drukgyel Dzong?
Vstupný poplatok do Drukgyel Dzong je 300 ngultrumov (bhutánska mena) pre zahraničných turistov.

6. Aké sú hlavné atrakcie Drukgyel Dzong?
Hlavnou atrakciou Drukgyel Dzong je jeho architektúra, ktorá kombinuje budhistické a obranné prvky. Taktiež si môžete prezrieť nádherný výhľad na okolité hory.

7. Ako sa dostanem do Drukgyel Dzong?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Drukgyel Dzong je cestovať do Paro a odtiaľ sa dostať autom alebo pešo.

8. Aký je najlepší čas na návštevu Drukgyel Dzong?
Najlepší čas na návštevu Drukgyel Dzong je počas obdobia sucha, teda od marca do mája alebo od septembra do novembra.

9. Môžem v Drukgyel Dzong prespať?
Nie, Drukgyel Dzong nie je miesto určené na ubytovanie. Existujú však v blízkosti rôzne hotely a penzióny, kde si môžete nájsť ubytovanie.

10. Je potrebné dodržiavať nejaké kultúrne zvyky pri návšteve Drukgyel Dzong?
Áno, je dôležité dodržiavať miestne kultúrne zvyky a rešpektovať miestne náboženské miesta. Odporúča sa nosiť vhodnú odev, zakrývajúci ramená a nohy, a nevyužívať blesk pri fotografovaní vo vnútri kláštora.


Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá kráľovská krajina, ktorá sa nachádza v pobrežnej oblasti Himalájí. Táto krajina je známa svojou krásnou prírodou, kultúrnym dedičstvom a pokojnou atmosférou. Ak plánujete navštíviť Bhután, ubytovanie v Drukgyel Dzong by mohlo byť skvelou voľbou.

Drukgyel Dzong je historická pevnosť, ktorá sa nachádza vo vzdialenej západnej časti Bhutánu. Postavená v roku 1649, slúžila ako ochranná bázou pred nepriateľskými inváziami. Dnes je Drukgyel Dzong zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti Bhutánu.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong je vo forme tradičných Bhutánskych drevených domčekov. Tieto domčeky sú útulné a pohodlné, so všetkými modernými vybaveniami, ktoré môžete očakávať. Sú vyrobené z dreva, s typickými malými oknami a farebnými strechami. Akonáhle vojdete do domčeku, okamžite sa budete cítiť, akoby ste sa vrátili do minulosti.

Každý dom má viacero izieb, čo znamená, že je ideálny pre rodiny či skupiny priateľov, ktorí chcú tento krásny región spoznať spolu. Izby sú veľké a vkusne zariadené, s pohodlnými posteľami a kvalitným nábytkom. Priemyselný štýl je doplnený o tradičné prvky, ako napríklad farby a vzory na stenách a zásterách.

Okrem vybavenia izby bude mať každý dom aj modernú kúpeľňu so sprchovým kútom a teplou vodou. Niektoré domy majú aj balkóny, kde môžete sedieť a vychutnávať si pohľad na krásne okolité hory a údolia.

V Drukgyel Dzong sa nachádza aj reštaurácia, ktorá ponúka tradičné bhutánske jedlá. Môžete si vychutnať široký výber chutných pokrmov, ktoré sú pripravené s miestnymi surovinami. Vyhľadávanými jedlami sú špargľa, chilli, syr a tradičné cestoviny momo. Reštaurácia má príjemnú atmosféru a výhľad na okolitú prírodu je skutočne úžasný.

Jedným z najväčších lákadiel pobytu v Drukgyel Dzong je jeho blízkosť k prírodnej kráse Bhutánu. Nachádza sa len pár kilometrov od národného parku Jigme Dorji, kde sa môžete vybrať na túru a objaviť jeho úchvatné vodopády, rozšírené údolia a horské masívy. Toto miesto je raj pre milovníkov prírody a turistov, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong vám poskytne jedinečnú príležitosť zažiť Bhután zblízka. Tradičné domčeky vytvárajú autentickú atmosféru a rozsiahla príroda v okolí poskytuje nekonečné možnosti na objavovanie. Ak hľadáte jedinečný a pohodlný pobyt v Bhutáne, neváhajte a rezervujte si ubytovanie v Drukgyel Dzong ešte dnes.


Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, malá ázijská země, se pyšní svými nádhernými horami, malebnými vesnicemi a bohatou kulturou a historií. Jedno z nejvýznamnějších historických míst v Bhutánu je Drukgyel Dzong, který leží v údolí Paro.

Drukgyel Dzong, také známý jako "pevnost vítězství", byl postaven v roce 1649 králem Shabdrungem Ngawang Namgyelem. Tato pevnost sloužila jako obranná pevnost, chránící obyvatele Bhutánu před invazemi z Tibetu a Mongolska. Pevnost byla postavena na strážním bodě, který chránil přístup do Paro údolí.

Drukgyel Dzong byl postavený tak, aby byl odolný proti nepřátelským útokům. Jeho kamenné zdi a věže představují impozantní pohled, který láká návštěvníky z celého světa. Vnější obranné zdi jsou vysoké a jsou vybaveny střílnami pro odstřelování nepřátel. Věže jsou strategicky umístěné, což umožňuje lepší výhled na okolní krajinu.

Při vstupu do Drukgyel Dzong se návštěvníci nadchli prokrásnou architekturu a bohatou historii pevnosti. Některé části pevnosti byly obnovené a některé z nich zůstaly původní. Uvnitř pevnosti se nachází mnoho historických a náboženských artefaktů, které ilustrují bohatou kulturu a tradice Bhutánu. Navštěvníci mohou vidět různé sochy, malby, zlacené oltáře a mnoho dalšího.

Drukgyel Dzong je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Jigme Dorji, jednoho z nejkrásnějších a nejpřírodnějších míst v Bhutánu. Návštěvníci si mohou užít pěší turistiku, vyjížďky na koních nebo sledovat vzácné druhy ptáků a zvířat, které se zde vyskytují.

Abychom se dostali do Bhutánu a navštívili Drukgyel Dzong, je nutné zakoupit letenku do Bhutánu. Letiště v Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhutánu a je známé svou náročností. Je to kvůli obtížným povětrnostním podmínkám a úzké horské dráze. Napriek tomu, že je to náročný let, cestování letenkou Bhután Drukgyel Dzong je stojí za to.

Navštívit Drukgyel Dzong v Bhutánu je zážitek, který vás zavede do minulosti a do bezprostřední nádhery tohoto malebného údolí. Uvidíte sebe v úctě před impozantní architekturou a uchváceni bohatou historií Bhutánu. Pocit, který dostanete z návštěvy Drukgyel Dzong, vám zanechá vzpomínky, které vám připomenou krásu a význam této pevnosti pro Bhután a jeho obyvatele.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách