Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bhután Chimi Lhakhang

Dovolenka Bhután Chimi Lhakhang


Bhután je krajina bohatá na krásne scenérie, starodávne kláštory a kultúrnu dedičinu. Medzi najznámejšie miesta v Bhutáne patrí Chimi Lhakhang, svätý buddhistický kláštor, ktorý je tiež známy ako „chrám fertility“.

Chimi Lhakhang sa nachádza na kopci v údolí Punakha, asi 10 km od hlavného mesta Thimphu. Kláštor bol postavený v 15. storočí na počesť Drukpa Kunleya, známeho aj ako „divoký yogín“. Bol to buddhistický mních, ktorý sa vyznačoval svojou nekonvenčnou a excentrickou povahou.

Táto svätá lokalita je známa tým, že sa s ňou spája mnoho legendárnych príbehov a zázrakov. Chimi Lhakhang je považovaný za dôležité miesto pútí a duchovnej praxe pre párty, ženy túžiace po potomstve a tiež pre ľudí s rôznymi želaniami a problémami. Párty (význam mužskej sexuálnej energie) je jedným z hlavných symbolov tohto kláštora.

Pretože Chimi Lhakhang má povesť „chrámu fertility“, prichádzajú sem každoročne stovky párty, ktoré sú v očakávaní splnenia svojho sna o potomstve. V snahe o plodnosť a požehnanie božstva, páry prechádzajú cez svätú bránu a berú so sebou malebné obrazy pohlavných orgánov alebo amuletov reprezentujúcich sexuálnu silu. Mnísi v kláštore vyučujú rôzne rituály a modlitby, aby pomohli týmto párom dosiahnuť ich ciele.

Okrem svojej religióznej a duchovnej významnosti je Chimi Lhakhang tiež obklopený nádhernou prírodou. Cesta k nemu ponúka úchvatné výhľady na okolité kopce a polia. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kláštor, určite sa pozastavíte nad mystickou atmosférou a krásou miesta.

Pre turistov je Chimi Lhakhang ľahko prístupný, a to nielen pre jeho blízkosť k hlavnému mestu, ale aj vďaka dobrej dostupnosti dopravy. Po príchode k miestu musíte kráčať pomerne strmým kopcom, ale výsledný pohľad na kláštor stojí za to.

Navštívenie Chimi Lhakhang je obohacujúcim a duchovným zážitkom. Bez ohľadu na vašu vieru a presvedčenie, určite budete fascinovaní históriou, kultúrou a zaujímavosťami tohto svätého miesta.


Ubytovanie Bhután Chimi Lhakhang


Bhután je krajina plná duchovnej atmosféry, zelených údolí, prírodných krás a neporušenej kultúry. Ak máte radi pokoj a ticho, dýchajúce krajiny, a bezprostrednú bližšie k miestnemu životu, určite vás zaujme ubytovanie v Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang je malá obec nachádzajúca sa v západnej časti Bhutánu, v historickom okrese Punakha. Ide o miesto, ktoré bolo založené v 15. storočí slávnym mníchom a buddhistickým svätcem Drukpa Kunleyom, znaným aj ako "Divoký jazdec". Táto obec je známa pre svoje slávne chrámy a sväté miesta, ako aj pre atmosféru pokoja a nezmenenej miestnej kultúry.

V Chimi Lhakhang nájdete niekoľko možností ubytovania. Väčšina ubytovacích zariadení sú rodinné prevádzky, ktoré ponúkajú tradičné bhutánske domy s drevenými podlahami a komfortnými izbami s vlastným sociálnym zariadením. Vo väčšine prípadov je v cene ubytovania zahrnutá raňajka a večera, ktoré sú pripravené podľa miestnych receptov a surovín. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj rôzne aktivity ako cyklistiku, turistiku alebo výlety na hodvábnu cestu či rafting.

Svoje ubytovanie si môžete zarezervovať online alebo priamo v miestnom turistickom centre v Punakha. Je dôležité si pred objednaním ubytovania skontrolovať, či máte prístup na internet a telefónovanie, nakoľko niektoré oblasti Bhutánu nie sú pokryté internetom a signálom mobilných telefónov.

Užite si v Chimi Lhakhang kúsok tradičného Bhutánu a objavte krásu a pokoj tohto miesta. Vaša cesta do Bhutánu bude nezabudnuteľným zážitkom a prelomovou chvíľou v živote.


Letenka Bhután Chimi Lhakhang


Bhután je malý a izolovaný štát nachádzajúci sa v južnej Ázii, ktorý je známy svojim jedinečným kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou. Väčšina turistov, ktorí ho navštívia, sa zameriava na oblasť Thimphu, hlavného mesta Bhutánu, a Paro, kde sa nachádza najdôležitejší letiskový terminál štátu. No nie všetci vedia, že v tejto krajine je ešte množstvo miest, ktoré stoja za návštevu.

Medzi také miesta patrí aj Chimi Lhakhang, prastarý chrám, ktorý sa nachádza asi dve hodiny jazdy autom od Paro. Chrám, postavený v 15. storočí, je výnimočný tým, že je zasvätený svätému Phálu, ktorý sa považuje za ochrancu plodnosti, sexuality a úrody. Chrámy zasvätené svätému Phálu sú v Bhutáne rozšírené, no Chimi Lhakhang je najznámejší z nich. Okolie chrámu je krásne zelené a cez poľniny vedie množstvo pekných turistických trás.

Ako sa dostanete do Chimi Lhakhang? Najjednoduchšou cestou je zakúpenie letenky z Paro, ktoré sa predávajú len niekoľko krát do týždňa. Cesta lietadlom ponúka neuveriteľnú sceneriu a nádherný pohľad na horúce pramene a bazény, ktoré lemujú túto oblasť.

Letenky z Paro sú podobné letenkom do Bhutánu všeobecne - veľmi drahé. No navšteva Chimi Lhakhang stojí za náklady. Tým, že sa nachádza ďalej od centra krajiny, je táto časť Bhutánu menej navštevovaná turistami a preto je to dobrá možnosť pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom.

Táto oblasť je krásna a ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu, ktorá je výjazdná len z tejto oblasti. Takže ak ste na ceste do Bhutánu a máte dostatok času, neváhajte a kúpte si letenku na najznámejšiu atrakciu tejto oblasti - Chimi Lhakhang.


Počasie Bhután Chimi Lhakhang


Bhután, známy aj pod názvom Krajina hôr, je krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii medzi Indiou a Čínou. S vlastnými hranicami a jedinečným kultúrnym odkazom, Bhután je jedným z najmenej známych turistických miest na svete. Napriek svojej malej veľkosti však ponúka veľkú rozmanitosť počasia.

Jedným z najznámejších miest v Bhutáne je Chimi Lhakhang, budhistický chrám zasvätený Drukpa Kunleymu, ktorý je známy aj ako Veľký Duch. Tento svätyňa je jedným z najdôležitejších miest, ktoré návštevníci navštívia počas svojho pobytu v Bhutáne.

Bhután má subtropické počasie, ktoré sa líši v závislosti od nadmorskej výšky. V Chimi Lhakhang je podnebie ovládané horami Himaláje, čo vedie k zaujímavým klimatickým podmienkam. V lete je tu mierny až teplý oceánsky podnebno s teplotami dosahujúcimi 20-25°C. Prší pomerne často, čo vedie k zeleným a bujným krajinám. Letné mesiace sú obľúbeným obdobím pre turistov, ktorí chcú preskúmať krásu Bhutánu.

Zimy v Chimi Lhakhangu sú suché a chladné, s teplotami klesajúcimi na 10 °C. Keďže sa nachádza vo vyšších nadmorských výškach, tu môže pršať celý rok. Zimy sú menej navštevované turistami, ktorí uprednostňujú teplejšie obdobie.

Jesenné a jarne mesiace, konkrétne október a november, sú najpohodlnejšie obdobie na návštevu Chimi Lhakhangu. Tieto mesiace ponúkajú miernu teplotu, nízku vlhkosť a oblohu posiatu jasnými hviezdami. Sú ideálne na prechádzky po okolitých vrchoch a stret s miestnou kultúrou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Chimi Lhakhang a povestný Bhután, nezabudnite si so sebou vziať vhodné odevy. Aj keď Chimi Lhakhang má miernu klímu, je vždy dobré byť pripravený na zmenu počasia. V lete nezabudnite na ľahké a vzdušné oblečenie a obuv, ktorá vám umožní pohodlné preskúmavanie okolia. V zimných mesiacoch si vezmite teplejšie oblečenie vrátane bundy a topánok odolných voči vlhkosti.

Ako vidno, počasie v Bhutáne a najmä v Chimi Lhakhangu je zaujímavou kombináciou teplých letných mesiacov, suchých zím a miernych jarových a jesenných mesiacov. Nech vás láka akékoľvek obdobie, Bhután vás určite očarí svojou prirodzenou krásou a kultúrnym dedičstvom. Navštívte Chimi Lhakhang a zažite kúzlo tejto malebnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Chimi Lhakhang


Otázka: Čo je Chimi Lhakhang?

Odpoveď: Chimi Lhakhang je budhistický kláštor nachádzajúci sa v Bhutáne.

Otázka: Kde sa nachádza Chimi Lhakhang?

Odpoveď: Chimi Lhakhang sa nachádza v údolí Punakha v Bhutáne.

Otázka: Prečo je Chimi Lhakhang tak populárny?

Odpoveď: Chimi Lhakhang je populárny preto, lebo je zasvätený budhistickému svätcovi a učiteľovi Lam Drukpa Kuenleyovi, ktorý je známy ako Divotvorca. Miesto je tiež populárne pre návštevníkov, ktorí hľadajú plodnosť a ochranu pred neplodnosťou.

Otázka: Aké sú tradičné rituály a zvyky spojené s návštevou Chimi Lhakhang?

Odpoveď: Tradičné rituály zahŕňajú obchádzanie kláštora v smere hodinových ručičiek a prechádzanie sa cez dva kamenné stĺpy, ktoré predstavujú mužského a ženského ducha. Návštevníci si tiež môžu kúpiť sviečky a modlitby na ochranu a plodnosť.

Otázka: Ako sa dostať na Chimi Lhakhang?

Odpoveď: Chimi Lhakhang je prístupný po ceste z mesta Punakha. Cesta je zložitá a kamenistá, preto je lepšie si prenajať miestneho sprievodcu alebo taxíka.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách