Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Belgicko Turnhout

Dovolenka Belgicko Turnhout


Belgicko Turnhout je malé mesto v severovýchodnej časti krajiny, ktoré svojou bohatou históriou a krásnou architektúrou láka množstvo turistov z celého sveta. Ak sa rozhodujete, kam by ste mohli vyraziť na dovolenku, určite by ste mali zvážiť aj návštevu tohto šarmantného miesta.

Turnhout ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad krásny zámok Kasteel van de Hertogen van Brabant, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento zámok má výnimočnú históriu, pretože bol postavený už v 12. storočí a niekoľkokrát prestavalovaný. Dnes slúži ako múzeum a ponúka návštevníkom možnosť zoznámiť sa s históriou Belgicka.

Okrem toho v Turnhoute nájdete aj krásne historické kostoly, medzi ktoré patrí napríklad kostol svätého Petra, ktorý je jedným z najväčších kostolov v Belgicku. Vo vnútri kostola sa nachádza množstvo umeleckých klenotov, ako sú napríklad vitráže, sochy a fresky.

Ak sa chcete v Turnhoute pobaviť, môžete navštíviť aj trhy, ktoré sa konajú v strede mesta a ponúkajú možnosť zakúpiť si tradičné belgické potraviny a suveníry. Okrem toho môžete aj navštíviť niektoré z množstva reštaurácií, kde si môžete vychutnať národné belgické jedlá a odpočinúť si po celodennej prechádzke.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalín, je v Turnhoute množstvo športových aktivít, ako sú napríklad cyklistika, turistika a vodné športy. Okolo mesta sa nachádza množstvo malebných cyklistických trás, ktoré vás zavedú po krásnej belgickej krajine.

Turnhout je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu iných belgických miest, ako sú napríklad Antverpy, Brusel či Gent. Väčšina z týchto miest je dostupná autom alebo vlakom, a tak môžete v priebehu niekoľkých hodín spoznať množstvo belgických pamiatok a kultúrnych zaujímavostí.

V Turnhoute si môžete užiť krásnu dovolenku, ktorá vám ponúkne možnosť zoznámiť sa s bohatou históriou a kultúrou Belgicka. Mesto vám ponúkne ubytovanie od luxusných hotelov až po zaujímavé penzióny, kde nájdete útulnú atmosféru pre vašu dovolenku. Prekrásne miesto, ktoré by malo byť na vašom zozname najkrajších miest na svete, ktoré sa vyplatí vidieť.


Letenka Belgicko Turnhout


Cestovanie je pre mnohých z nás jednou z najobľúbenejších výziev. Mnoho z nás túži objavovať nové miesta, kultúry a zážitky. Ak sa aj Vy považujete za cestovateľa a ešte Vám v kalendári ostalo voľno na tohtoročné leto, určite by ste si mali zvážiť návštevu belgického mesta Turnhout.

Turnhout je malé mestské mesto v Belgicku, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov južne od Antverp. Mesto ponúka zaujímavú kombináciu historického centra s modernými stavbami, v noci sa mení na svetielkujúce sa mesto a na dni ponúka bohaté možnosti nakupovania, kultúrneho života aj zábavy.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je letecky. Letenky do Belgicka nájdete často za veľmi prijateľné ceny. K dispozícii sú rôzne letecké spoločnosti, napríklad Ryanair alebo Wizz Air, ktoré ponúkajú nízkonákladové lety po celej Európe. Belgičania sú známi výrobou piva a čokolády, takže aj preto by ste si brali dobrú chuť na dobroty. Určite by ste si mali v skvelých miestnych reštauráciách vychutnať tradičné belgické jedlá, ako je hovädzia pečienka alebo wafle.

Turnhout ponúka mnoho aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť prejsť do parkov, ktoré mesto ponúka. Mesto je známe aj pre svoje múzeá a galérie ako napríklad muzeum kartovania nebo Taxandria muzeum. No a ak sa naozaj chcete zabávať a uvoľniť, môžete sa ísť pozrieť do jedného z miestnych nočných klubov alebo barov, či navštíviť obchodné centrum a ísť na nakupovanie.

Turnhout taktiež ponúka širokú škálu ubytovacích kapacít, ktoré sa prispôsobujú potrebám turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo lacnejšími ubytovacími možnosťami ako sú hostely alebo apartmány.

Východiskový bod pre preskúmanie Belgicka z Turnhoutu robí užitočnou polohu mesta. Ďalšie miesta v okolí, ktoré je možné navštíviť, sú napríklad Antverpy, Gent alebo Brusel. Belgicko má veľa na ponúkanie a Turnhout je skvelou voľbou, ako sa o tom môžete sám presvedčiť.

V skratke, ak hľadáte miesto pre oddych, zábavu, nakupovanie a objavovanie nových kultúr, avšak chcete sa tomu vyhol komplikovanej organizácii cesty, môže byť Turnhout v Belgicku perfektnou voľbou. Ako turista sa určite nebudete nudiť. Takže neváhajte, nakúpte si letenku a objavte klenot na európskej mape, ktorým je Turnhout.


Ubytovanie Belgicko Turnhout


Belgické mesto Turnhout sa nachádza v provincii Antwerp a je jedným z najmenších miest Belgicka. Napriek tomu, Turnhout má mnoho turistických atrakcií a ponúka široké možnosti pre návštevníkov, ktorí hľadajú ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Turnhout, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hotely alebo ubytovni. Hotelovy izby v Turnhout môžu byť nákladné, ale ponúkajú pohodlie a príjemné prostredie pre návštevníkov. Niektoré z najlepších hotelov v Turnhout sú Hotel Corsendonk Turnova, Best Western Turnhout City Hotel a B&B Bon-Bon Nuit. Každý z týchto hotelov ponúka vysokú kvalitu služieb a komfortné ubytovanie.

Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovňu. Turnhout má mnoho ubytovní, ktoré ponúkajú lacné ubytovanie pre návštevníkov. Napríklad, Hostel Turnhout ponúka lacné izby s možnosťou výberu medzi spoločným aj súkromným ubytovaním. Hostel sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka príjemné prostredie pre mladých a cestujúcich s obmedzeným rozpočtom.

Okrem hotelov a ubytovní, Turnhout má aj mnoho strážených parkovísk, kde sa môžete ubytovať v kempingových autách. Keďže Turnhout sa nachádza v kraji Antwerp, mesto je obklopené krásnou prírodou, kde môžete relaxovať a užívať si prírodné krásy.

Väčšina ubytovania v Turnhout sa nachádza v blízkosti historického centra mesta, kde sa nachádza mnoho turistických atrakcií. Medzi najznámejšie atrakcie v meste patrí Begijnhofmuseum Turnhout, ktoré ponúka prehliadky historických domov vybudovaných pre kresťanské sestry a ich služby. Navyše, môžete navštíviť aj Muzeum Karta, ktoré sa zameriava na históriu výroby kariet, ktoré mali svoje centrum práve v Turnhout.

Akonáhle si zarezervujete ubytovanie v Turnhout, budete mať tiež prístup k miestnym reštauráciám a obchodom, kde si môžete užiť pokojné a príjemné okolie. Predochádzajúce návštevy sa zhodujú, že turnhoutská gastronómia je bohatá a ponúka široký výber jedál a nápojov pre každého.

Ak teda plánujete návštevu mesta, neváhajte a ubytujte sa v Turnhout. Mesto ponúka mnoho možností a ponúkne vám nezabudnuteľný zážitok z Belgicka.


Počasie Belgicko Turnhout


Belgicko je známe svojou mierne vlhkou a miernou klimou s vysokou zrážkovou hladinou. Mesto Turnhout, nachádzajúce sa v provincii Antverpy, je obľúbenou destináciou nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Jeho počasie je charakteristické pre stredomorský podnebný pás so zimnými mesiacmi a teplými letami.

Zimy v Turnhoute sú miernych teplôt s priemernými dennými teplotami okolo 5 °C. Mäkké zrážky sú bežné a sníh sa objavuje len zriedkavo. Teploty môžu klesnúť pod nulu a pravidelné oblečenie je preto nevyhnutné. Prší často, a preto je dobré mať so sebou vždy so sebou dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Jar v Turnhoute prichádza skoro a prináša so sebou príjemné teploty okolo 15 °C. Zrážky sa stávajú menej častými a počasie sa zlepšuje. Toto je ideálny čas na prechádzky v krásnych parkoch a záhradách, ktoré mesto ponúka. Slnečné dni sú čoraz častejšie a príroda sa probúdza k životu. Oblečenie si môžete zvoliť vrstvovo, pretože teploty sa môžu meniť z chvíľových dažďov na teplejšie letné dni.

Leto je ročným obdobím s najvyššími teplotami a najmenej zrážkami. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať okolo 25 °C, ale môžu sa aj vystupovať na vyše 30 °C. Deň je dlhý a slnečný, a to mesto ožíva. Turnhout ponúka mnoho vonkajších aktivít, ako sú festivaly, výstavy a kultúrne podujatia. Oblečte si ľahké a vzdušné oblečenie, ale nezabudnite na slnečné okuliare a opaľovací krém.

Jeseň v Turnhoute je známa svojimi farebnými listami a chladným a vlhkým počasím. Teploty klesajú na priemerné denné hodnoty okolo 10 °C, a zrážky sa častejšie vyskytujú. Prechádzky v parkoch sú stále možné, ale oblečte sa do teplejších vrstiev a nezabudnite na dáždnik. Mnoho kultúrnych podujatí sa koná v jeseň, takže je to skvelý čas na objavovanie histórie a kultúry mesta.

Celkovo vzaté, počasie v Turnhoute je miernou súčasťou belgickej klímy. Vzhľadom na vysoké zrážky je dobré mať so sebou vždy nepremokavé oblečenie a prístrešok. Bez ohľadu na ročné obdobie, Turnhout ponúka množstvo aktivít a podujatí, ktoré vám umožnia zažiť a objaviť kultúru a krásu tohto začarovaného belgického mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Turnhout


1) Aké je klima v Turnhoute?
Odpoveď: Klima v Turnhoute je miernou kontinentálna s mierne vlhkým počasím.

2) Kde sa nachádza Turnhout?
Odpoveď: Turnhout sa nachádza v Belgicku, v provincii Antwerpy.

3) Aké atrakcie môžem navštíviť v Turnhoute?
Odpoveď: Niektoré z atrakcií v Turnhoute sú kráľovský dvor, katedrála svätého Petra, muzeum Fondation Constant Houben a Zázračná studňa.

4) Aké je výsadba obyvateľstva v Turnhoute?
Odpoveď: V Turnhoute žije približne 44 000 obyvateľov.

5) Ktoré jazyky sa hovoria v Turnhoute?
Odpoveď: V Turnhoute sa hovorí vlámsky a francúzsky.

6) Ako môžem cestovať do Turnhoutu?
Odpoveď: Turnhout je dobre prepojený s ostatnými miestami v Belgicku, môžete cestovať vlakom, autobusom alebo autom.

7) Aké sú miestne tradície a kultúra v Turnhoute?
Odpoveď: V Turnhoute existuje množstvo kultúrnych podujatí a festivalov, ako napríklad Božie združenie, De Kwezelke, Festival van de Architectuur a De Slag om Turnhout.

8) Kde môžem získať informácie o návšteve Turnhoutu?
Odpoveď: Informácie o návšteve Turnhoutu nájdete v miestnej turistickej kancelárii alebo na internete.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách