Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Belgicko Arlon

Dovolenka Belgicko Arlon


Dovolenka v Belgicku – Arlon: Ideálny cieľ pre milovníkov histórie a kultúry

Belgicko, krajina ciest s príjemnou atmosférou a bohatou kultúrou. Medzi jej mnohé historické a kultúrne pamiatky patrí aj mesto Arlon. Nachádza sa v južnej časti krajiny, má bohatú históriu, nádherné parky a mnoho iných turisticky príťažlivých miest.

História mesta

Arlon má dávnu históriu a bola osídlená už v dobe kamene, v druhej polovici 1. storočia sa stala rímskym mesto Treveri, ktorého súčasťou bola až do pádu Ríma. Pod rímskym vplyvom bolo mesto pravdepodobne hlavným centrom kultúry v Belgicku a dnes aj návštevníci mesta môžu navštíviť zvyšky rímskych kúpeľov.

Arlon získalo slávu po celom svete najmä vďaka silnému hospodárstvu v 18. a 19. storočí. Mnoho budov a parkov, ktoré zatiaľ môžu turisti vidieť dnes, boli v tomto období postavené.

Turistické atrakcie

Ak hľadáte miesto bohaté na kultúru, mesto Arlon by ani na chvíľu nesklamalo. Asi najznámejšou atrakciou mesta je katedrála sv. Martina. Stojí na mieste kostola postaveného už v 8. storočí, a dnešná budova má svoju súčasnú podobu z 17. storočia. Katedrála sv. Martina patrí k najkrajším historickým budovám v meste a z jej vysokého ochozu a veže je možné vidieť krásnu panorámu mesta.

Ďalšou významnou pamiatkou je Rímska brána, ktorá je údajne jedným z najlepších príkladov rímskej architektúry v Belgicku. Nachádza sa v blízkosti katedrály a je jednou z najznámejších ikon Arlonu.

Park Arlon, ktorý sa rozprestiera na viac ako 2 000 hektároch, patrí k cenným prírodným pamiatkam mesta. Okrem toho, že je miestom oddychu, park ponúka návštevníkom nádherné protiútoky a pestrosť fauny a flóry.

Mesto Arlon má tiež nespočetné množstvo múzeí, ako napríklad archeologické múzeum, ktoré sa zameriava na rímsku históriu mesta, ale najmä tiež usporadúva často komentované prehliadky, pri ktorých turisti môžu objaviť záznamy o minulosti Arlonu.

Toto mesto má takisto veľa galérií, kde si návštevníci môžu prezrieť umelecké diela a medzi nimi niektoré, ktoré boli vytvorené umelcami pôvodom z mesta.

Kultúra a gastronómia

Arlon je idealistické miesto pre milovníkov spomienok a kultúrnych zážitkov. Okrem návštevy pamiatok a múzeí, môžu títo turisti užiť si tiež pestrosť mnohých príležitostí, ako napríklad návštevu miestnych festivalov alebo divadelných predstavení.

Belgická gastronómia môže ponúknuť mnoho dobrých jedál, ktoré nebudú sklamaním ani pre najnáročnejších stravníkov. Miestne reštaurácie ponúkajú lahodné jedlá a zázemím pre milovníkov vína, piva a iných drinkov. Mnohé miestne reštaurácie sú tiež obľúbené miesta pre obyvateľov mesta, kde sa stretávajú na obed alebo na spoločné večery.

Záver

Belgicko Arlon patrí k cenným miestam ukrývajúcim množstvo kultúrnych a historických zážitkov. Súčasťou pamätihodností mesta sú tiež nádherné parky, kde turisti môžu stráviť oddychový čas s rodinou alebo priateľmi. Mestu sa často hovorí, že je to ideálne miesto pre milovníkov histórie a kultúry, ale tiež pre tých, ktorí chcú zažiť miestne gastro zážitky. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť Arlon, odporúča sa nechať si dosť času, pretože táto oblasť skutočne ponúka veľa vecí na objavenie.


Letenka Belgicko Arlon


Belgicko, konkrétne mesto Arlon, je jedným z tých miest, ktoré stoja za to spoznať. Ak ste pripravení na dobrodružstvo a chcete objaviť krásu tohto miesta, letenka do Arlonu je ideálnym spôsobom dopravy.

Arlon, hlavné mesto provincie Luxemburg, sa nachádza v južnej časti Belgicka. Je to tradičné a historicky bohaté mesto, ktoré ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých atrakcií a pamiatok.

Po príchode na letisko v Arlone budete okamžite nadšení nádhernou krajinou a pôvabom tohto regiónu. Mesto je obklopené zelenými kopčekmi a sa nachádza blízko belgicko-luxemburskej hranice. Je obľúbenou destináciou nielen pre turistov, ale aj pre obyvateľov belgického regiónu Valónsko.

Arlon je známe svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do rímskych čias. Jedným z najdôležitejších historických miest je Arlonské múzeum, v ktorom môžete objaviť vzácne archeologické nálezy a preciťovať históriu mesta a jeho okolia. Okrem toho môžete navštíviť aj katedrálu svätého Martina, ktorá je vybudovaná v gotickom štýle a ponúka krásne umenie a architektúru.

Mesto má tiež bohatú kultúrnu scénu a každoročne sa koná niekoľko festivalov a podujatí. Najznámejší je Festival Wallonie, kde môžete zažiť rôzne koncerty, divadelné predstavenia a výstavy. Počas letných mesiacov sa na námestí Arlonu konajú aj trhy, kde môžete ochutnať tradičné belgické jedlá a nápoje.

Okrem histórie a kultúry ponúka Arlon aj prírodu a krásne parky, kde sa môžete vydýchnuť od zhonu mesta. Jedným z najobľúbenejších parkov je Park Gaalgebierg, ktorý je ideálny na pikniky, prechádzky a relaxáciu. Tento park ponúka nádherný pohľad na okolitú krajinu a je ideálnym miestom na oddych po objavovaní mesta.

Letenka do Arlonu je takým spôsobom, ako sa dostať do tohto malebného belgického mesta a objaviť jeho poklady. Nebudete ľutovať, že ste sa rozhodli navštíviť Arlon, pretože je plné histórie, kultúry a prírodného pôvabu. Takže čo ešte čakáte? Zarezervujte si letenku a vyrazte objavovať krásu mesta Arlon.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Arlon


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku, konkrétne o meste Arlon:

1. Kde sa nachádza Arlon?
Arlon sa nachádza na juhu Belgicka, v provincii Luxembourg.

2. Aký je počet obyvateľov v Arlone?
Podľa posledného odhadu je v Arlone približne 29 000 obyvateľov.

3. Aké pamiatky je možné navštíviť v Arlone?
V Arlone sa nachádzajú niektoré historické pamiatky, ako napríklad zvyšky Gallo-rímskej hradby a Veže vzývania sv. Donáta.

4. Aké je hlavné námestie v Arlone?
Hlavným námestím v Arlone je Place Léopold, ktoré je centrom mesta a je obklopené historickými budovami.

5. Aké je typické jedlo v Arlone?
V Arlone a vo všeobecnosti v Belgicku je veľmi populárna belgická kuchyňa. Medzi typické jedlá patria belgické hranolky, gaufre (vlašské oplatky) a belgické pivo.

6. Ako sa dostanem do Arlonu z Bruselu?
Je možné cestovať do Arlonu z Bruselu vlakom alebo autom. Vlaková trasa trvá približne 2 hodiny, zatiaľ čo autom je to približne 2,5 hodiny.

7. Existuje v Arlone letisko?
Nie, v Arlone nie je žiadne letisko. Najbližšie letiská sú v Luxemburgu, Bruseli alebo v Metz v susednom Francúzsku.

8. Aké sú príležitosti na nákupy v Arlone?
Arlon má niekoľko obchodných centier, butikov a trhov, kde je možné nakupovať odevy, obuv, elektroniku a ďalšie potrebné veci.

9. Aké je počasie v Arlone?
Podnebie v Arlone je oceánske s miernymi zimami a teplými letami. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 20°C, zatiaľ čo v zime okolo 5°C.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Arlonu?
V blízkosti Arlonu sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií. Medzi najznámejšie patria starobylý hrad v Bouillon, Katedrála v Liege a aj hlavné mesto Belgicka - Brusel, ktoré je vzdialené približne 150 km od Arlonu.


Ubytovanie Belgicko Arlon


Belgické mestečko Arlon sa nachádza v blízkosti luxemburských hraníc, a je veľmi obľúbené medzi turistami vďaka svojmu krásnemu historickému centru. Pre tých, ktorí túžia navštíviť Arlon a hľadajú vhodné ubytovanie, sme pripravili zopár tipov.

Prvou možnosťou je ubytovanie v historickom centre mesta. Tu nájdete množstvo hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre každý rozpočet. Najznámejším hotelom je najmä Hotel Arlon, ktorý ponúka moderné izby a pohodlné vybavenie.

Ak preferujete niečo pokojnejšie a útulnejšie, odporúčame Vám ubytovanie v okolí mesta. V blízkosti mesta nájdete mnoho súkromných apartmánov a letných domov, ktoré sú obľúbené medzi návštevníkmi. Medzi populárne ubytovacie zariadenia v okolí mesta patria aj penzióny a rodinné hotely.

Okrem tradičného ubytovania v hoteli alebo apartmáne máte v Arlone tiež možnosť zúčastniť sa na agro-turistiku. Ponúka Vám to neopakovateľný zážitok z vášho pobytu, keďže si môžete preskúmať miestne farmy, pastviny a dediny v okolí Arlonu. Počas agro-turistiky tiež ochutnáte miestne pochutiny a nadviažete kontakt s miestnym obyvateľstvom.

Celkovo, bez ohľadu na to, aký typ ubytovania máte radi, v Arlone nájdete možnosť pre každého. Mestečko samotné ponúka mnohé zaujímavé miesta, a rôzne ubytovacie zariadenia Vám pomôžu urobiť z vášho pobytu nezabudnuteľný zážitok. Preto neváhajte a navštívte krásne mesto Arlon!


Počasie Belgicko Arlon


Belgické mesto Arlon sa nachádza v južnej časti krajiny a patrí do regiónu Valónsko. Arlon je sídlom provincie Luxembourg a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Počasie v Arlone je v celom roku pomerne miernym a teploty sa líšia v závislosti od ročného obdobia.

Leto v Arlone je teplé a slnečné, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 25 °C počas najteplejších mesiacov júla a augusta. Nočné teploty sú mierne a zvyčajne sa pohybujú okolo 15 °C. Letné mesiace sú tiež zvyčajne vlhké s miernymi zrážkami, pričom jún a júl sú najzrážkovejšími mesiacmi v roku.

Jeseň v Arlone je mierna s teplotami klesajúcimi na približne 15 °C. Septembra sa začína značné ochladenie s chladnejšími nočnými teplotami, ktoré sa môžu pohybovať okolo 5 °C. Zrážky v jeseni sa zvyšujú a október a november sú zvyčajne deštivé mesiace v tomto regióne.

Zima v Arlone je chladná, ale nie príliš mrznúca. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 0 °C do 5 °C, s nočnými teplotami, ktoré sa môžu pohybovať pod bodom mrazu. Zrážky v zime sú zvyčajne v podobe snehu alebo dažďa a v extrémnych prípadoch môže dôjsť k sneženiu. Zimy sú však obvykle miernym obdobím a sneh zostáva na zemi len krátky čas.

Na jar sa začína otepľovanie a teploty sa postupne zvyšujú na priemerné hodnoty okolo 10-15 °C. Jarná obdobie je tiež sezónou zvýšených zrážok a môžu sa vyskytnúť občasné búrky.

Celkovo povedané, počasie v Arlone je mierne s miernymi teplotami a rozdielnymi daždivými obdobiami počas celej sezóny. Nevýrazné extrémy v teplotách a zrážkach robia Arlon príjemným miestom na život a návštevu počas akéhokoľvek ročného obdobia.+


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách