Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bahamy San Salvador Island

Počasie Bahamy San Salvador Island


Bahamy, konkrétne San Salvador Island, sú rajom pre milovníkov slnečného počasia a karibských pláží. Nachádzajú sa v Atlantickom oceáne, severovýchodne od Kuby, a sú súčasťou Bleskových ostrovov.

Oblasť San Salvador Island je známa svojou exotickou a nezničenou prírodou. Svojou rozlohou 163 štvorcových kilometrov je jedným z menších ostrovov Bahám. Avšak napriek svojej veľkosti ponúka nespočetné množstvo prírodných zázrakov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Jedným z najobľúbenejších aspektov San Salvador Island je vzduch s vôňou slanej vody a teplého piesku. Počasie je tu tropické a slnečné počas celého roka. Teplo a slnko sú tu domom, a preto môžete očakávať teploty okolo 30 °C počas väčšiny roka. Hoci sa tu vyskytujú hurikány, majú tendenciu prejsť okolo tohto ostrova a zanechať len minimálne narušenie.

Čo sa týka zrážok, San Salvador Island je obvykle suchým ostrovom. Väčšinou prší len občasne, no aj tie sú krátke a rýchle. Preto môžete počítať s čistým modrým nebom a slnkom počas väčšiny vášho pobytu.

Vďaka tomu, že je ostrov relatívne malý, môžete dobre poznať jeho rôznorodé pláže a prírodné krásy. Môžete navštíviť spevnené pláže, ktoré sú rozmanité a krásne, alebo uprednostniť opustené a tiché pláže, kde sa môžete cítiť ako jediný človek na svete. Preskúmajte korálové útesy a ich farebný podmorský svet, ktorý je vyhľadávaným miestom pre potápačov aj šnorchlovacích nadšencov.

Okrem pláží a prírody, San Salvador Island ponúka aj možnosti pre kultúru a históriu. Môžete navštíviť jeho múzeá, kde sa dozviete viac o pôvodných obyvateľoch Bahám a histórii ostrova. Tiež sa môžete zúčastniť tradičných podujatí a festivalov, ktoré sa konajú počas celého roka.

Pri plánovaní návštevy San Salvador Island by ste mali mať na pamäti, že je to pomerne odľahlý ostrov. Najlepšou možnosťou je vycestovať letecky z väčších miest, ako je Miami, na susedný ostrov a odtiaľ prejsť na San Salvador Island. Na ostrove samotnom sú vám k dispozícii taxislužby a prenájom áut, ktoré vám umožnia pohodlne sa po ňom presunúť.

San Salvador Island je teda destináciou, ktorá ponúka počasie plné slnka a teplo počas celého roka. Prirodzená krása a pohostinnosť miestnych obyvateľov urobia z vášho pobytu unikátny zážitok. Nech už sa budete váš voľný čas venovať prechádzkam po pláži, potápaniu, alebo spoznávaniu miestnej histórie, isto nebudete sklamaní.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy patria medzi najobľúbenejšie destinácie miliónov turistov z celého sveta. Táto ostrovná krajina ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a úchvatnú prírodu. Medzi tieto kúzelné ostrovy patrí aj San Salvador Island.

San Salvador Island, alebo ako ho nazývajú miestni "San Sal", je ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Baham. Tento ostrov má rozlohu päťdesiat štyri štvorcových kilometrov a menej ako tisíc obyvateľov. San Salvador Island je známy predovšetkým svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Jednou z najobľúbenejších pláží je French Leave Beach, kde sa môžete len tak slnkočkať alebo si užiť vodné športy ako potápanie, kajaking a windsurfing. Ďalšou nádhernou plážou je Grotto Beach, ktorá je obklopená úchvatnými útesmi. Ak chcete vidieť úplne najkrajšie miesta San Salvador Island, navštívte starobylú ruinu kostola San Salvador, ktorý bol postavený už v roku 1846.

Dobre, ale ak vás láka navštíviť San Salvador Island, ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je cestovať letadlom. Môžete si zdarma stiahnuť aplikáciu Skyscanner, ktorá vám umožní vyhľadať letenky z vášho letiska a porovnať rôzne letecké spoločnosti.

Z Bratislavy sa väčšinou letí s minimálne jednou prestupnou zastávkou, avšak v závislosti od sezóny sa môžu ceny lítať pod 900 €. Ako porovnať ceny za letenky s rôznymi dátumami vyhľadávania, to už je na vašej chyteľnosti.

Vyhľadať si let na San Salvador Island sa určite oplatí. Tento ostrov ponúka nádherné prírodné scenérie, úžasne pláže, vynikajúcu kuchyňu a množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak ste ešte nevedeli, kam by ste mali nasmerovať vašu ďalšiu dovolenku, určite uvažujte o San Salvador Island – rajské miesto na Zemi.


Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island: Rajská destinácia s nezabudnuteľným ubytovaním na Bahamách

Bahamy sú bez pochyby jednou z najkrajších turistických destinácií na svete. Okrem krásnych pláží, tyrkysového mora a úžasných korálových útesov ponúkajú aj bohatú históriu a kultúru. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí aj San Salvador Island, kde môžete nájsť ubytovanie, ktoré spĺňa všetky vaše požiadavky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nebudete sklamaní. Na San Salvador Island sú k dispozícii viaceré luxusné rezorty, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a sú ideálne pre tých, ktorí si radi doprajú luxus v dokonalej harmónii s tropickou prírodou. Napríklad rezort Club Med Columbus Isle ponúka nekonečné množstvo aktivít, od potápania v krásne prebádanej oblasti až po šnorchlovanie a tenis.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud a romantiku, sú k dispozícii menšie hotely, ktoré sa nachádzajú v súkromí a poskytujú úplné súkromie. Hotel Riding Rock ponúka len 10 izieb, každá s vlastným balkónom a výhľadom na more. Hotel má aj prvotriedne potápačské centrum a člnovú základňu, pre tých, ktorí si radi užívajú vodné športy.

Pre rodiny sú k dispozícii aj hotely s all-inclusive ponukou, kde deti majú zaručenú zábavu. Jedným z takýchto hotelov je Viva Wyndham Fortuna Beach. Tento hotel sa nachádza na susednom ostrove, Gransd Bahamas, ale hotel ponúka aj výlet na ostrov San Salvador. Viva Wyndham ponúka rôzne aktivity pre deti, ako aj dospelých, vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a plachtenia.

Samozrejme, nie každý prichádza na Bahamy na dovolenku s ambíciami využiť každú hodinu na aktivitu. Pre tých, ktorí túžia uvoľniť sa, sú k dispozícii bungalovy na pláži alebo menšie hotely s očarujúcou prirodzenou krajinou. Hotel Guanahani Beach Club ponúka všetko, od luxusne zariadenej izby až po krásnu pláž obklopenú palmami, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si tiché chvíle plné pokojnej atmosféry.

Väčšina ubytovacích zariadení na San Salvador Island ponúka široké spektrum potravinárskych možností, od miešaných národností až po tradičné bahamské pokrmy. Hotelové zariadenia majú tiež rôzne bary, kde si môžete vychutnať koktejl po náročnom dni.

San Salvador Island je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tropickom raji. Bez ohľadu na vaše požiadavky a očakávania tu nájdete to svoje, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z najkrajších miest na Bahamách. Táto malá koralová ostrovčina je známa svojimi nádhernými plážami, priezračne čistými vodami a bohatým podmorským svetom. Je ideálnym miestom pre dovolenku, kde si môžete oddýchnuť a zažiť nezabudnuteľné zážitky.

San Salvador Island, známa aj ako Watling Island, je jedným z najsevernejších ostrovov Bahamskej krajiny. Leží v severovýchodnej časti Karibiku a je obklopený priezračnou modrou vodou Atlantického oceánu. Ostrov je bohatý na prírodné krásy a ponúka neuveriteľné možnosti pre vodné aktivity.

Veľkou atrakciou San Salvador Island je jeho pláže. Biely piesok a tyrkysové vody vytvárajú dokonalé prostredie na oddych a relaxáciu. Pláže ako Grotto Beach a Sandy Point sú populárne medzi turistami, ktorí chcú stráviť čas opaľovaním sa, šnorchlovaním alebo len prechádzkou po pobreží.

Podmorský svet okolo San Salvador Island je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie a šnorchlovanie. Koralové útesy plné farebných rýb a morských živočíchov sú len pár krokov od pobrežia. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na ponor do niektorých z najlepších potápačských lokalít na ostrove, vrátane slávneho Holec's Blue Hole. Tento jedinečný prírodný úkaz vytvára úžasné prostredie na preskúmanie podmorského sveta.

Okrem vodných aktivít môžete na San Salvador Island aj objavovať zaujímavé historickeé miesta. Napríklad, môžete sa pokochať výhľadom na ruiny starobylej katedrály, ktorá bola postavená ešte pred príchodom Kolumba na Bahamy. Tieto historické miesta vás prenesú do minulosti a umožnia vám lepšie porozumieť histórii ostrova.

Ostatné aktivity na San Salvador Island zahŕňajú rybolov, surfovanie, plachtu a jazdenie na jet skis. Bez ohľadu na to, akého druhu dobrodružstvo si vyberiete, všetky tieto aktivity vám umožnia zažiť ostrovský život a užívať si úžasné prírodné krásy.

Ak hľadáte miesto, kde sa oddýchnuť, zažiť dobrodružstvo a preskúmať krásy Karibiku, San Salvador Island na Bahamách je ideálna voľba. Pláže, podmorský svet a historické miesta vytvárajú nezabudnuteľné prostredie na dovolenku. Nech už ste milovníkom vodných aktivít alebo radi relaxujete na pláži, tento ostrov vám ponúkne tú najlepšiu dovolenkovú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Kde sa nachádza San Salvador Island na Bahamách?
- San Salvador Island sa nachádza vo východnej časti Bahamského súostrovia, približne 400 km juhovýchodne od veľkej šarhy Bahám.

2. Aké je hlavné mesto na ostrove San Salvador Island?
- Hlavné mesto na ostrove San Salvador Island je Cockburn Town.

3. Aké je poveternostné podnebie na San Salvador Island?
- Ostrov San Salvador Island má tropické podnebie s miernymi zmenami teplôt počas celejho roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 °C do 32 °C.

4. Aké sú najobľúbenejšie pláže na San Salvador Island?
- Niektoré z najobľúbenejších pláží na ostrove San Salvador Island sú French Bay Beach, Grotto Beach a Bonefish Bay Beach.

5. Aké aktivity sa dajú robiť na San Salvador Island?
- Na San Salvador Island je možné sa venovať mnohým vodným aktivitám, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a jachting. Turisti si tiež môžu užiť prechádzky po prírodnej rezervácii alebo navštíviť históriu príchodu Krištofa Kolumba na ostrov v roku 1492.

6. Musím mať víza na návštevu San Salvador Island?
- Pre väčšinu krajín, vrátane mnohých európskych krajín a Spojených štátov, nie je potrebné mať víza na návštevu Bahám na dobu do 90 dní. Avšak je potrebné mať platný cestovný pas.

7. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na San Salvador Island?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na San Salvador Island, je vzlietnuť z hlavného mesta Bahám Nassau na letisku Lynden Pindling International Airport. Po prílete do Nassau je možné pokračovať na San Salvador Island letecky alebo trajektom.

8. Ako dlho by som mal zostať na San Salvador Island?
- Dĺžka pobytu na San Salvador Island závisí od vašich preferencií a plánovanej činnosti. Pre plný zážitok je odporúčané zostať aspoň 3 až 5 dní.

9. Kde môžem nájsť ubytovanie na San Salvador Island?
- Na San Salvador Island sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo menšími a cenovo dostupnejšími možnosťami.

10. Aká je miestna mena na San Salvador Island?
- Miestna mena na Bahamách, vrátane San Salvador Island, je bahamský dolár (BSD).


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách