Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau, hlavné mesto Bahám, je miestom, kde sa slnenie stretáva so sviežim karibským vetrom a s krištáľovo čistými vodami. Toto exotické miesto priláka ročne tisíce návštevníkov, ktorí si chcú užiť krásu a zábavu na Bahamách.

Počasie v Nassau je typické pre tropické podnebie, s teplými teplotami počas celého roka. Letá na Bahamách sú horúce a vlhké, s priemernými dennými teplotami okolo 30 ° C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 23 ° C, čo znamená, že teplota vzduchu je príjemne teplá aj v noci. Je dôležité si vziať do úvahy, že vlhkosť vzduchu môže byť vysoká, čo môže mať vplyv na pociťovanú teplotu.

Počas letných mesiacov môže byť aj viac daždivé obdobie, pričom júl a august sú obdobím intenzívnejších zrážok. Tieto popoludňajšie búrky sú často krátke a osviežujúce. Zrážky napĺňajú ostrov sviežou energiou, čím zaručujú bujnú vegetáciu a plné zelené oázy.

Zimné mesiace - november až apríl - sú obdobím s miernejšími teplotami, kedy denné teploty sa pohybujú okolo 25 ° C a nočné teploty klesajú na približne 17-19 ° C. Toto obdobie je tiež známe ako obdobie suchu, kedy je menej zrážok a obloha je väčšinou čistá a slnečná. To je ideálny čas na plážové aktivity a vodné športy.

Vzhľadom na blízku polohu Bahám ku Karibskému moru je dôležité venovať pozornosť aj hurikánom a tropickým búrkam, ktoré môžu v letných mesiacoch postihovať tento región. Jeff Masters z internetovej stránky „Weather Underground“ uviedol, že priemerný počet hurikánov zasiahnuvších Bahamy sa pohybuje okolo 1,5 - 2,5 za rok. Pri plánovaní cesty je preto dôležité sledovať aktuálne informácie a zabezpečiť si náležité poistenie pred prípadným nebezpečenstvom.

Celkovo je počasie v Nassau celej rok vhodné na aktivity na pláži, vodné športy a objavovanie krás Bahám. So svojim priamym prístupom k pôvabnému Karibskému moru a hojnosti slnka sa navštíviť toto miesto určite oplatí. Dožite svoje sny o dovolenke v týchto tropických zákutiach sveta a nasajte energiu a krásu, ktoré Nassau a Bahamy ponúkajú.


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú karibský štát, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti približne 80 kilometrov na východ od Floridy. Je veľmi obľúbeným cieľom pre dovolenkárov, ktorí túžia po dokonalej kombinácii krásnych pláží, modrého mora a slnečného počasia. Medzi najvyhľadávanejšie miesta na Bahamách patrí hlavné mesto Nassau.

Nassau, nachádzajúce sa na ostrove New Providence, je pulzujúcim a živým mestom, kde sa stretávajú kultúra, histórie a prírodná krása. Je to ideálny cieľ pre tých, ktorí chcú nielen relaxovať na pláži, ale aj objavovať a poznávať nové veci.

Jednou z najväčších výhod cestovania do Nassau je, že letenky sú pomerne dostupné a môžete si vybrať z mnohých leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych svetových destinácií. To znamená, že bez ohľadu na to, odkiaľ priletíte, ak sa rozhodnete navštíviť Bahamy, môžete si byť istí, že sa sem dostanete.

V prípade, že sa rozhodnete cestovať do Nassau, budete nadšený množstvom aktivít, ktoré vám ponúka. Môžete sa vybrať na prechádzky po meste a obdivovať farebné koloniálne budovy, navštíviť historické pamiatky alebo podniknúť plavbu ponorkou a obdivovať korálové útesy a morský svet. V blízkosti mesta sa nachádza aj niekoľko národných parkov, kde si môžete urobiť prechádzky a obdivovať miestnu flóru a faunu.

Nassau je tiež známe svojimi krásnymi plážami. Zlatistý piesok, tyrkysové more a slnečné počasie tvoria dokonalú kombináciu pre všetkých, ktorí túžia po oddychu a relaxe. A počas svojho pobytu by ste si nemali nechať ujsť možnosť vyskúšať niektoré vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo plachtenie.

Okrem prírodných krás ponúka Nassau aj množstvo možností pre nakupovanie a stravovanie. Môžete prebádať trhy a obchody so suvenírmi a miestnym rukodielníctvom, alebo ochutnať tradičné bahamské jedlá v miestnych reštauráciách. Bahamská kuchyňa je známa svojou kombináciou miestnych chutí a vplyvmi z rôznych kultúr, ktoré tu existujú.

Väčšina ľudí prichádza do Nassau za slnečným počasím a krásnymi plážami, ale to nie je všetko, čo tento úchvatný karibský klenot ponúka. Je to miesto plné histórie, kultúry a neskutočne priateľských ľudí. Ak teda hľadáte ideálny cieľ na svoju nasledujúcu dovolenku, Nassau na Bahamách je skvelou voľbou.


Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexotických ostrovných destinácií na svete a to z dobrého dôvodu! Sú to tiché, nekonečné piesočné pláže, jasne tyrkysové more a neuväznený prírodný svet. Nassau, hlavné mesto ostrova, je jedno z najkrajších miest na Bahamách.

Nassau je rozmanité miesto, kde sa bohatá história mieša s moderným mestským životom a ponúka mnoho možností pre návštevníkov. Tu nájdete krásne dcérske cintoríny, nádherné tropické záhrady, historické kaplnky a nákupné centrá, ktoré ponúkajú mnoho miestnych výrobkov z drevotriesky a rafia.

Ak sa chystáte do Nassau, určite by ste mali navštíviť niektoré z jeho klenotov, ako je napríklad námestie Rawson, kde sa nachádza parlament, Senát a súd, alebo Fort Charlotte, ktorý ponúka úžasné výhľady na mesto. Koniec koncov, Bahamy sú známe svojimi peknými plážami a poskytujú viac ako dosť prírodných krás pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohrať s vodou.

Ak túžite po viac adrenálínu, môžete navštíviť miestne zaujímavosti, ktoré ponúkajú malé adrenalínové zážitky, ako napríklad jazdu na zip-line cez vodopády, potápanie pod vodopády alebo plachtovanie na luxusných jachtách.

Na Bahamách je zvyčajne teplé počasie a turisti si môžu užiť celoročné plážové aktivity. Najlepší čas na návštevu Baham, aby ste unikli letným davom, je v období od marca do mája, kedy je počasie úplne dokonalé.

Nakoniec, Nassau je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu dovolenky a výhodného nákupu. Tu môžete nájsť mnoho módnych butikov, ktoré ponúkajú luxusné značky ako Gucci, Prada, Louis Vuitton a ďalšie.

V skratke, Bahamy sú úžasné miesto plné krásnych pláží, exotických rastlín, zvierat a prírodných pamiatok, ktoré ponúkajú mnoho aktivít a zážitkov pre cestovateľov. Nassau, ako hlavné mesto, ponúka výnimočný zážitok plný príležitostí na preskúmanie, zábavu a ochutnávanie miestnej kuchyne. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Bahamy sú práve pre vás!


Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau je hlavným mestom Bahám a jedným z najkrajších miest v Karibiku. Toto malebné mesto je známe svojou bohatou históriou, jasnými plážami, luxusnými rezortmi a jedinečnou atmosférou.

Ak hľadáte ubytovanie v Nassau, máte na výber rôzne možnosti. Od luxusných rezortov a hotelov po lacnejšie hotely a penzióny, tu nájdete niečo pre každý rozpočet a chuť.

Jednou z najpopulárnejších oblastí na ubytovanie je Paradise Island. Toto ostrovné letovisko je prepojené so samotným Nassau mostom, a ponúka nádherné pláže a výhľad na modré karibské more. Tu sa nachádza aj slávny rezort Atlantis, ktorý je domovom k úžasnému aquaparku a kasínu. Okrem toho, Paradise Island ponúka aj iné luxusné rezorty a hotely, ako aj menšie penzióny a apartmány pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie.

Samotné mesto Nassau ponúka tiež rôzne typy ubytovania. Nachádza sa tu niekoľko historických koloniálnych hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí túžia po romantike a histórii. Tieto hotely vás očaria svojou architektúrou, rozprávajúcim príbehmi minulosti. Ďalšími možnosťami sú moderné hotely a apartmány, umiestnené priamo v centre mesta, čo vám umožní vychutnať si pulsujúce nočné život a nákupy.

Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete sa pozrieť na hotely a rezorty nachádzajúce sa na okrajoch mesta. Tieto ubytovacie zariadenia budú mať prístup k opusteným plážam, diaľnice od zhonu a ideálne pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a relaxovať.

Okrem pláže môžete tiež zvážiť ubytovanie na dedine na Nassau. Nachádzajú sa tu niektoré penzióny a rodinné hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti. Táto lokalita je stále blízko k morským plážam a atrakciám, ale umožňuje vám zažiť viac autentickú kultúru a život miestnych ľudí.

Pri výbere ubytovania v Nassau sa ujistite, že zvážite svoje preferencie a rozpočet. Niektoré hotely a rezorty ponúkajú all inclusive balíčky, ktoré zahŕňajú stravu a nápoje, čo môže byť výhodné pre tých, ktorí sa chcú starať o všetko na jednom mieste. Ďalšie ubytovacie možnosti môžu ponúkať len raňajky alebo žiadne stravovanie, čo vám umožní skúsiť miestne kaviarne a reštaurácie.

Nassau je fantastickým miestom na to, aby ste si užili slnečné pláže, modrú vodu a tropickú atmosféru Karibiku. Nech už je váš rozpočet a chuť akékoľvek, nájdete v tomto hlavnom meste Bahám ubytovanie, ktoré sa vám bude páčiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


1. Aký je hlavný jazyk v Nassau na Bahamách?
- Hlavným jazykom v Nassau na Bahamách je angličtina.

2. Aké je miestne časové pásmo v Nassau?
- Miestne časové pásmo v Nassau je Eastern Standard Time (EST).

3. Ako sa dostanem z medzinárodného letiska Lynden Pindling v Nassau do centra mesta?
- Z medzinárodného letiska Lynden Pindling sa do centra mesta dá dostať taxíkom, autobusom alebo prenájom autom.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Nassau na Bahamách?
- Najlepší čas na návštevu Nassau je počas zimy a jari, keď je príjemné počasie a malo by byť menej daždivých dní.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nassau?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Nassau zahŕňajú historický centrálny trh, Queens Staircase, Atlantis Paradise Island a pláže ako Cabbage Beach a Cable Beach.

6. Musím mať vízum na návštevu Bahám?
- V niektorých prípadoch môžete vyžadovať vízum na návštevu Bahám, v závislosti od krajiny, z ktorej pochádzate. Je vhodné sa informovať vopred.

7. Aké je miestne menu v Nassau?
- Miestna menu v Nassau je bahamský dolár (BSD). Avšak americké doláre sú tiež široko prijímané.

8. Je voda v Nassau pitná?
- Pitná voda v Nassau je bezpečná na konzumáciu. Avšak, ak máte obavy, môžete si kupovať balenú vodu.

9. Je bezpečné navštevovať Nassau?
- Nassau je relatívne bezpečné miesto pre turistov, ale, ako v každom inom veľkomeste, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je sledovanie svojich vecí a vyhýbanie sa osamelým a tmavým oblastiam.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Nassau?
- V Nassau je široká ponuka ubytovacích zariadení vrátane luxusných rezortov, hotelov a súkromných apartmánov. Existujú aj cenovo dostupnejšie možnosti, ako napríklad penzióny a hostely.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách