Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)

Počasie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších prírodných zákutí v Austrálii nachádzajúcim sa na ostrove Tasmánia. Tento národný park ponúka jedinečný zážitok z divokého a zároveň kľudného prostredia, pričom sa nachádza vo vnútrozemí ostrova, v oblasti známej svojimi zalesnenými horami, jazerami a krásnymi turistickými trasami.

Vďaka svojej nadmorskej výške a polohe je počasie v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park pomerne nepredvídateľné. Väčšinou sa očakávajú chladné teploty počas celého roka, s miernymi letnými mesiacmi a chladnými až mrazivými zimami. Teploty sa pohybujú od priemernej maximálnej hodnoty 13 °C v lete až po priemerne minimum -2 °C v zime.

V lete môžete očakávať miernu vlhkosť a občasné dažde, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu turistických trás. Avšak zároveň je to obdobie, kedy sa národný park prebúdza k životu a ponúka nádherné zelené kopce, kvitnúce kvety a miestami dokonca aj miernu snehovú pokrývku na vrchoch hôr.

V jesenných mesiacoch sa počasie mení na chladnejšie a suchšie, s teplotami klesajúcimi na priemerných 7 °C. Národný park je v tomto období prekrásne farebný, s lístkami meniacimi farbu na oranžovú a žltú. Táto doba je obľúbená pre turistov, ktorí túžia po útulnom a romantickom zážitku.

Zima v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je charakterizovaná chladnými a mrazivými teplotami, s priemernými maximami okolo 4 °C a minimami klesajúcimi na priemerne -2 °C. V tomto období môžu návštevníci očakávať snehovú pokrývku na vrchoch hôr a krásne zimné scenérie, ktoré sa ponúkajú na prechádzky po národných turistických trasách.

Jar je obdobím, kedy sa počasie mení na teplejšie a chladné zimné dni ustupujú. Teploty sa postupne zvyšujú a dosahujú priemerné maximum 11 °C. Jar je známa tým, že v parku prekvita množstvo kvetov a všetko začína byť zelené a plné života.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je pre svoje nepredvídateľné počasie známe ako miesto, ktoré si treba dobre naplánovať a pripraviť sa na všetky možné scenáre. Je vždy dobré sledovať predpovede počasia a prispôsobiť aktivitu či odev tomu, čo sa očakáva. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento nádherný národný park, jedno je isté - neopustí vás sklamaný a určite si ho zamilujete pre jeho divokú krásu a pôsobivé prírodné scenérie.


Dovolenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov v Austrálii. Nachádza sa na Tasmánii, jednom z najexotičkejších ostrovov na svete. Park je domovom divokého a rozmanitého prírodného prostredia, kde sa stretávajú hory, jazerá, lesy a úžasná flóra a fauna.

Cradle Mountain je jednou z najznámejších a najfotografovanejších ikon v Austrálii. Pripomína strmé skaly a malebné horské doliny, ktoré sú zarovnané s jasnými a čistými jazerami. Je to ideálne miesto na turistiku a prieskum.

Milovníci prírody sa môžu vybrať na niektorú z mnohých turistických trás v parku. Sú tu rôzne úrovne obtiažnosti, takže sa dá nájsť niečo pre každého. Turisti môžu vyraziť na prechádzku okolo Cradle Mountain alebo podniknúť viacdňový výlet po celom parku. Existujú tiež možnosti ubytovania vo vyhliadkových chatkách pre tých, ktorí majú záujem viac sa ponoriť do prírody.

Park je bohatý na živý svet vrátane unikátnej flóry a fauny. Turisti môžu vidieť zvieratá, ako sú tučniaky, tasmanijskí diabli, klokani a mnoho ďalších druhov vtákov a cicavcov. V starom horskom lese tiež rastú rôzne druhy stromov a rastlín, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Tasmánia je známa aj svojou obrovskou biodiverzitou a jedinečným ekosystémom. Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najlepších miest, kde môžete zažiť túto rozmanitosť na živo. Tento park je zároveň súčasťou svetového dedičstva UNESCO, čo je dokladom o jeho výnimočnosti.

Okrem prírodných krás je park tiež populárny pre svoje mnohé aktivity na voľnom vzduchu. Turisti sa môžu vybrať na jazdu na kanoe, rybolov, vrh do vodopádu a mnoho ďalších zábavných aktivít. Je to tiež ideálne miesto na piknik s rodinou alebo priateľmi alebo sa jednoducho ponoriť do pokojnej atmosféry a relaxovať.

Austrália je obľúbenou destináciou pre mnohých cestovateľov a Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jednou z najväčších prírodných klenotov tejto krajiny. Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, tento park je nevyhnutnosťou.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, rozhodnite sa pre návštevu Tasmánie a navštívte Cradle Mountain-Lake St Clair National Park. Budete fascinovaní jeho krásou a úžasným prírodným bohatstvom, ktoré ponúka.


Letenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Ak plánujete navštíviť Austráliu a hľadáte nezabudnuteľný zážitok v prírode, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii by mal byť na vašom zozname.

Tento park sa nachádza v horách centrálnych Tasmánie a rozprestiera sa na viac ako 160 000 hektároch nádhernej krajiny. Je to jedno z najkrajších miest na svete a bolo zahrnuté do Svetového dedičstva UNESCO v roku 1982.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park, je cestovať lietadlom do medzinárodného letiska v Hobarte a následne si prenajať auto. Vzdialenosť z Hobartu na sever do Cradle Mountain je približne 150 kilometrov a trvá približne 2,5 hodiny.

Na ceste sa budete môcť obdivovať krásne výhľady na pobrežie a horské scenérie, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť. Po príchode do parku si môžete prenajať chatku alebo stan, alebo si vybrať z ubytovania v okolí ako napríklad hotely a penzióny.

Park ponúka množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu objaviť nádhernú prírodu Tasmánie. Cradle Mountain je jedným z najpopulárnejších miest v parku a ponúka nádherný výhľad na okolitú scenériu. Z Cradle Mountain môžete pokračovať na prechádzku po Overland Track - trase s dĺžkou 65 kilometrov, ktorá vedie cez vrchy, zalesnené údolia a okolo horských jazier.

Ak hľadáte niečo menej náročné, môžete sa do parku vybrať na piknik alebo výlet s kajakom po jazierach, ktoré tu nájdete. Park ponúka tiež niekoľko možností na rybolov a služby vodcu pre horské túry a poznávacie výlety.

Craddle Mountain-Lake St Clair National Park je skutočne jedinečné miesto na Zemi a mal by byť zahrnutý do vašich cestovných plánov, ak sa chystáte na návštevu Austrálie. Ak sa sem raz dostanete, určite vás to nechá bez slova.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


1. Kde sa nachádza národný park Cradle Mountain-Lake St Clair?
Národný park Cradle Mountain-Lake St Clair sa nachádza na Tasmánii v Austrálii.

2. Ako sa dostanem do národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Najlepšie je cestovať autom, pretože národný park je vzdialený od väčších miest. Existujú však aj autobusové linky a organizované túry, ktoré Vás tam dopravia.

3. Aké aktivity môžem v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair podnikať?
V národnom parku môžete podnikať rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, kajakovanie, kanoe, sledovanie zvierat, camping a v zime aj lyžovanie.

4. Aký je najlepší čas na návštevu národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do marca, keď je teplejšie počasie a menej zrážok. Avšak aj iné mesiace majú svoje čaro.

5. Aká je dĺžka náročnej turistickej trate Overland Track v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Trasa Overland Track je dlhá približne 65 kilometrov a trvá zvyčajne 5 až 6 dní. Je to jedna z najpopulárnejších turistických trás v Austrálii.

6. Je potrebné rezervovať ubytovanie v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair vopred?
Áno, je vhodné rezervovať ubytovanie vopred, pretože národný park je obľúbeným cieľom turistov a ubytovacie kapacity sú limitované.

7. Sú v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair dostupné turistické trasy pre začiatočníkov?
Áno, v parku sú aj jednoduchšie turistické trasy vhodné pre začiatočníkov alebo rodiny s deťmi.

8. Musím si priniesť vlastnú stravu na túru v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Áno, je vhodné si priniesť vlastnú stravu a pitný režim na túry v národnom parku, pretože nie všade sú dostupné reštaurácie alebo bufety.

9. Aká je vstupná cena do národného parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
Platí sa poplatok za vstup do parku, ktorý sa môže líšiť v závislosti od veku a typu vozidla. Najnovšie informácie o cenách nájdete na oficiálnej stránke parku.

10. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v národnom parku Cradle Mountain-Lake St Clair?
V parku žijú rôzne druhy divokých zvierat, vrátane wallabí, wombates, tasmanijských diablov, possumov a rôznych vtákov. Je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá a zvieratá neobťažovať.


Ubytovanie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park v Tasmánii produkuje niektoré z najkrajších scenérií v krajine. Nachádza sa v strednej západnej časti Tasmánie a rozkladá sa na ploche 1 614 km². Na severe a na Západe ho obklopujú hory a na východe sa nachádza mohutný les. Jeho najvýznamnejším charakteristickým rysom je hora Cradle, ktorá stojí nad všetkým svojimi 1 545 metrami.

Tento národný park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sú vhodné pre rôzne potreby. Ak by ste uprednostnili tradičné ubytovanie, ktoré má pohodlné posteľky a je situované v tichom a kľudnom prostredí, potom je k dispozícii Cradle Mountain Lodge. Toto luxusné a rustikálne ubytovanie ponúka izby so výhľadom na jazero, pretože je umiestnené v samotnom srdci národného parku a je obklopené hustom boriacim sa lesom.

Pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom, je k dispozícii upozorňujúce ubytovanie v Cradle Mountain Wilderness Village. Svojou ponukou ponúka miesto pre kempovanie, karavany a stanovačky. Sú to najbezpečnejšie miesta pre tých, ktorí chcú spávať vedľa svojich vozidiel a majú možnosť zapájať sa do rôznych aktivít.

Ak hľadáte dokonalé miesto na surfovanie, chôdzu a rybolov, nájdete ho na březí jazera St Clair. Tento unikátny a neskutočný kúsok Tasmánie je obľúbeným cieľom pre turistov aj miestnych obyvateľov. Nachádza sa tu oddelené kempingové miesto na severnom konci jazera, v ktorom sa návštevníci môžu ubytovať počas svojej návštevy v parku.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je miestom, ktoré navštíviť nemusí byť drahé. Svojou ponukou dokonalého ubytovania a aktivít môžete stráviť cez víkend, celý týždeň alebo aj dlhodobejší pobyt v prírode. Naprdíklad, ak si zakúpite vstupenku na sedem dní, zažijete úžasnú dovolenku, ktorá bude stáť len nepatrne viac ako 40 austrálskych dolárov na osobu.

Hoci Tasmánia nemusí byť pre návštevníkov z celého sveta najobľúbenejšou destináciou, jej krása a ponukované možnosti sú unikátne. Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je niečo, čo by malo byť súčasťou zoznamu každého cestovateľa na jeho ceste za objavovaním unikátnych miest a prírodných scenérií.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách