Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentínska Patagónia je jedným z najkrajších a najpôsobivejších regiónov na svete. Svojou nádherou prírody a neopakovateľnými scenériami okúzľuje turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Patagóniu, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v troch populárnych destináciách - Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známe aj ako argentínske Švajčiarsko, je malebné mesto nachádzajúce sa v Andách. Jeho charmantné uličky a rodinná atmosféra ho robia ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku. Okolie mesta je obklopené nádhernou krajinou s jazerami, horami a lesmi. Nachádza sa tu veľa rôznych hotelov a hostincov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií a finančných možností. Niektoré hotely ponúkajú aj výhľad na jazero Nahuel Huapi, ktoré je jedným z hlavných ťahákov tohto regiónu.

El Calafate je ďalším ohromujúcim miestom v Patagónii. Je to malé mestečko pri západe Argentínskeho stredoseverského pohoria a je vstupnou bránou k najznámejšiemu ľadovcu v regióne - Perito Moreno. Ubytovanie v El Calafate je zamerané predovšetkým na turistov, ktorí sa chcú vydať na výlety do okolitej prírody. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo pohostinnými hostinicami. Niektoré z nich sa nachádzajú aj blízko jazera Argentino, kde môžete sledovať a obdivovať plávajúce ľadovce a slávneho ľadovca Perito Moreno.

Ushuaia, známa ako najjužnejšie mesto na svete, je pre mnohých turistov výchozím bodom pre výlety do Antarktídy a za jedinečnými scenériami v Národnom parku Tierra del Fuego. Ubytovanie v Ushuaia je rozmanité a zahŕňa všetky možné typy - od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Niektoré hotely sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú úžasné výhľady na prístav a okolitú prírodu. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ponořiť do jedinečnej atmosféry Patagónie, je tu aj možnosť ubytovania v horských chatách a stanových táboroch.

V regióne Patagónie sú aj ďalšie menšie dedinky a mestečká, ktoré majú svoje vlastné šarmy a ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite si užijete úžasnú prírodu a neuveriteľné výhľady, ktoré vám Patagónia ponúka.

Patagónia je miestom, ktoré vám vyrazí dych svojou krásou a jedinečnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v Barilochi, El Calafate alebo Ushuaia, určite nebudete sklamaní z výberu vašeho ubytovania. Tieto destinácie ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre všetky typy cestovateľov. To všetko v kombinácii s majestátnou prírodou a fascinujúcou kultúrou robí ubytovanie v Patagónii nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Najdôležitejšie otázky a odpovede o Argentíne (Patagónia - Bariloche, El Calafate, Ushuaia):

1. Ako sa dostanem do Bariloche/El Calafate/Ushuaia?
- Bariloche: Môžete sa sem dostať po vzduchu, letecky z hlavného mesta Buenos Aires alebo inými miestami v Argentíne. Existujú aj možnosti cestovať autobusom alebo autom.
- El Calafate: Najlepšou možnosťou je let do Buenos Aires alebo Barilocha a potom prechod na letisko v El Calafate.
- Ushuaia: Najlepšou možnosťou je let do Buenos Aires a potom prechod na letisko v Ushuaia.

2. Ako dlho by som mal zostať v týchto miestach?
- V Bariloche sa odporúča zostať aspoň 3-4 dni, aby ste mohli vychutnať jazdu po jazere Nahuel Huapi, návštevu pohoria And a mnoho ďalších atrakcií.
- V El Calafate sa odporúča zostať 2-3 dni, aby ste mohli navštíviť Perito Moreno, jazero Argentino a ďalšie prírodné krásy.
- V Ushuaia sa odporúča zostať 3-4 dni, aby ste mohli navštíviť Národný park Tierra del Fuego, vyjsť na vrchol Cerro Martial a vychutnať si unikátnu krajinu.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v týchto miestach?
- V Bariloche by ste nemali vynechať návštevu jazera Nahuel Huapi, Cerro Catedral (najväčší lyžiarsky stredisko v Latinskej Amerike) a pohorie Cerro Tronador.
- V El Calafate je hlavnou atrakciou ľadovec Perito Moreno, ktorý sa nachádza v Národnom parku Los Glaciares. Môžete tiež navštíviť ďalšie ľadovce, napríklad ľadovec Upsala.
- V Ushuaia sa môžete ísť vyžiť do Národného parku Tierra del Fuego, navštíviť ostrovy v Beagleskom prielive a iné prírodné rezervácie.

4. Ako je to s počasím v týchto miestach?
- V Bariloche je podnebie chladné až miernych teplôt, so snežením v zimných mesiacoch. Letá sú chladné s teplotami približne okolo 20 °C.
- V El Calafate je chladnejšie počasie s letnými teplotami okolo 15 až 20 °C. Zimné mesiace sú veľmi chladné s teplotami okolo nuly.
- V Ushuaia je teplota počas väčšej časti roka miernych až chladných. Letá sú teplejšie s teplotami okolo 10 až 15 °C, zimné mesiace sú veľmi chladné s teplotami pod nulou.

5. Ako sa pohybovať medzi týmito miestami?
- Medzi Barilochom, El Calafate a Ushuaiou sú k dispozícii vnútrozemské lety, ktoré sú najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou.
- Ak preferujete cestovať iným spôsobom, môžete využiť aj autobusové prepravy, ktoré sú dostupné medzi týmito mestami.

6. Ako je to s bezpečnosťou v týchto oblastiach?
- Argentína má svoje zvláštnosti, ale všeobecne patrí k bezpečnejším krajinám v Latinskej Amerike. Aj tak je vždy dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad dodržiavanie cestných značiek a nestrácanie z očí svoje cennosti.

Toto sú iba niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Argentíne a jej regióne Patagónia. V prípade ďalších otázok sa poraďte s miestnymi cestovnými agentúrami alebo použite spoľahlivé online zdroje.


Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak plánujete cestu do Argentíny, Patagónia je určite jednou z oblastí, ktorú by ste nemali vynechať. S jej úchvatnou prírodou, nádhernými jazerami a majestátnymi horami ponúka Patagónia neopakovateľný zážitok pre každého cestovateľa. Ako sa sem dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať lietadlom.

Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Patagónii, kde môžete pristáť. Medzi najpopulárnejšie patria letisko v Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Tieto destinácie sú ideálnymi miestami na začiatok vašej objavovacej cesty Patagóniou.

Bariloche, známe aj ako "argentínske Švajčiarsko", je jedným z najobľúbenejších miest v Argentíne. Nachádza sa v Andách a je obklopené nádhernými jazerami a horami. Lietadlo je skvelou voľbou na prílet do Bariloche, pretože vám umožní vidieť úchvatnú krajinu zhora. Po pristátí môžete začať objavovať Bariloche a jeho okolie, kde vás čakajú turistické trasy, vodopády a lyžiarske strediská.

El Calafate je ďalšou populárnou destináciou v Patagónii, známou najmä svojím prirodzeným divom - ľadovcom Perito Moreno. Letisko v El Calafate je momentálne jediným medzinárodným letiskom v juhovej Argentíne, čo z neho robí významné centrum pre turistov, ktorí sa chcú dostať k ľadovcovi. Pristátie v El Calafate vám umožní cestovať do národného parku Los Glaciares, kde bude vaším najväčším zážitkom nepochybne sledovanie veľkolepého ľadovca Perito Moreno.

Ushuaia, známa ako "koniec sveta", sa nachádza na najjužnejšom mieste Argentíny. Toto mesto má jedinečnú polohu, pretože sa nachádza v súostroví Ohňová Zem na samom severe severe. Prílet do Ushuaia vás poteší nádhernými výhľadmi na horský masív Martial a pobrežie Atlantického oceánu. Po pristátí tu sa môžete vydať na objavovanie Národného parku Tierra del Fuego, kde vás čakajú nádherné jazerá, pestrá flóra a fauna a okúzľujúca príroda.

Ak ste sa rozhodli túto letenku zvoliť, je dôležité dodržiavať pravidlá cestovania a letiska v súvislosti s COVID-19. Skontrolujte aktuálne informácie o cestovaniach a bezpečnostných opatreniach pred odletom a dbajte na osobnú hygienu výskytom všetkých bezpečnostných opatrení počas cestovania.

Cesta lietadlom do Patagónie vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na argentínsku krajinu a rýchly a efektívny spôsob dopravy. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia, tieto miesta vám prinášajú unikátne zážitky s prírodou, ktoré si určite zamilujete. Vyrazte na dobrodružstvo po Patagónii a zažite niečo neskutočné!


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagónia, ležiaca v južnej časti Argentíny, je oblasť známa svojou divokou a kontrastnou prírodou. Tento región je pozoruhodný aj vďaka svojmu zaujímavému počasiu, ktoré je ovplyvnené rôznymi činiteľmi.

Bariloche, známe ako argentínske Švajčiarsko, sa nachádza na severozápade Patagónie. Jeho podnebie je miernym podnebím s teplým letom a chladnou zimou. Môžete očakávať, že v lete (december - marec) teploty dosiahnu priemernú hodnotu okolo 20 °C, s občasnými dážďmi a búrkami. Zimy (jún - september) sú veľmi chladné, s teplotami, ktoré klesajú niekedy aj pod bod mrazu, pričom sneh nie je výnimkou. Bariloche je tiež známe ako hlavné stredisko pre lyžovanie v Argentíne.

El Calafate je domovom známeho ledu Perito Moreno. Má klimatické podnebie, ktoré sa vyznačuje chladnými letami a stredne studenými zimami. V lete (december - marec) sú teploty spravidla príjemné, okolo 18 - 20 °C, avšak večer bývajú chladné. Zimy (jún - september) prichádzajú s teplotami v rozpätí medzi -2 a 8 °C, a často dochádza k prívalovým sneženiam. Pri návšteve tejto oblasti sa pripravte na meniace sa počasie, ktoré môže ovplyvniť schopnosť vykonávať turistické aktivity.

Ushuaia je najjužnejším mestom na svete a nachádza sa v oblasti zvanou Ohňová zem. To napovedá o svojom chladnom sub-polárnym podnebí. Letá (december - marec) sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C. Zimy (jún - september) sú chladné a veterné, s priemernými teplotami okolo -2 a 5 °C. Toto obdobie prichádza so silnými snehovými búrkami a veľkým množstvom snehu. Často sa návštevníci Ushuaie dočkajú úžasných výhľadov na zasnežené hory a ľadové plážové pasáže.

V tejto oblasti je dôležité brať do úvahy dramatické zmeny počasia, ktoré sú bežne. Môže prísť k premenným teplotám, silnému vetru a náhlym zmenám atmosférického tlaku. Preto je vhodné mať so sebou vrstvené oblečenie a rôzne druhy odevov pre prípad rôznych počasových podmienok.

Aby ste si vychutnali cestu po Patagónii bez obmedzení, je nevyhnutné dávať si pozor na miestne predpovede počasia a vyberať si cestovateľské obdobie, ktoré vám vyhovuje najviac. Nech už ste prívržencom letného radovania alebo vám viac vyhovuje atmosféra zimnej idyly, určite si užijete krásy Patagónie bez ohľadu na ročné obdobie.


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína je veľká krajina s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Argentíne, odporúčame vám navštíviť oblasť Patagónie. Táto oblasť sa nachádza na juhu krajiny a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, množstvo turistických atrakcií a nezabudnuteľné zážitky.

Bariloche

Bariloche je kúzelné mestečko obklopené nádhernou prírodou a nachádza sa v Andách, v provincii Río Negro. Mesto sa nachádza na pobreží jazera Nahuel Huapi a ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť kúpať do jazera, vychutnať si lyžovačku v jednej z mnohých lyžiarskych strediskách, alebo môžete navštíviť niektoré z mnohých reštaurácií a ochutnať typické argentínske jedlá.

El Calafate

El Calafate je ďalším krásnym miestom v Patagónii. Nachádza sa na juhu krajiny, v provincii Santa Cruz, a je známa hlavne pre svoje krásne ľadovce. Najznámejší z nich je Perito Moreno Glacier. Tento ľadovec je jedným z najväčších ľadovcov na svete a je zároveň jedným z najhlbších a najmodernejších. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami a ponúka množstvo zábavy a zážitkov.

Ushuaia

Posledné miesto, ktoré by sme chceli odporučiť na vašej dovolenke v Argentíne, je mesto Ushuaia. Toto malé mestečko sa nachádza v provincii Tierra del Fuego a je tiež známe ako "koniec sveta". Ushuaia je obklopená krásnou prírodou a ponúka množstvo turistických aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť pozrieť na krásne fjordy, horolezcov, ďalekohľady a prechádzať sa po miestnych plážach.

Všetky tri miesta majú spoločné to, že ponúkajú nekonečné množstvo krásnych scenérií a zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život. Výlet do Patagónie by sa mal plánovať aspoň na niekoľko dní, aby ste mohli užiť atmosféru a vydať sa na niektorú z turistických trás, ktoré tieto miesta ponúkajú. Takže, ak sa chcete cítiť ako v krajine zázrakov, neváhajte a vyrazte do Patagónie.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách