Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Albánsko Himara

Ubytovanie Albánsko Himara


Albánsko je krajina bohatá na krásnu prírodu a fascinujúcu históriu. Jedným z jej skrytých pokladov je pobrežné mestečko Himara, ktoré si získava srdcia návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými plážami.

Himara sa nachádza na Albánskej riviére, približne 200 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Tirany. Je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí si prichádzajú užívať slnko a more. Jeho poloha medzi horami a Jónskym morom poskytuje pohľad na úchvatnú krajinu.

Ubytovanie v Himare je rôznorodé a vyhovuje rôznym potrebám a rozpočtom. Mestská časť Himara ponúka hotely a apartmány, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu pohodlnosť a ochotní sú zaplatiť vyššiu cenu. Tieto možnosti ubytovania často zahŕňajú bazény, reštaurácie a zábavné aktivity pre hostí.

Pre tých, ktorí preferujú prístupné a cenovo dostupné možnosti ubytovania, sú k dispozícii letoviská a penzióny. Letoviská ponúkajú zariadenia na pláži, reštaurácie a možnosti pre športové aktivity. Penzióny sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí si prajú byť blízko miestnych kultúrnych a historických pamiatok.

Jednou zo zaujímavostí v Himare je aj možnosť ubytovať sa v tradičných albánskych domoch, známych ako “kulla”. Tieto historické budovy sú v súčasnosti pretvorené na útulné ubytovacie zariadenia a ponúkajú autentický pocit albánskeho života.

Okrem rôznorodého ubytovania Himara ponúka aj skvelé možnosti pre oddych a zábavu. Pláže v tejto oblasti sú považované za niektoré z najkrajších na Albánskej riviére. Prítomnosť jemného piesku a krásneho tyrkysovomodrého mora robia z nich ideálne miesto pre relaxáciu a opaľovanie. Aktívni návštevníci si môžu vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie či surfovanie na doskách.

Počas pobytu v Himare je tiež možné objavovať jeho bohatú históriu a kultúru. Mesto je domovom niekoľkých historických pamiatok, vrátane pevnosti Himara, ktorá ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Taktiež sa v blízkosti nachádzajú tradičné albánske dediny, kde môžete obdivovať pestrosť miestnej architektúry a zvykov.

Celkovo povedané, Himara je skvelým miestom na oddych a relaxáciu v Albánsku. Jeho krásna príroda, nádherné pláže a bohatá história robia z neho obľúbenú destináciu medzi turistami. Nech už sa rozhodnete zostať v hoteli, penzióne alebo tradičnom albánskom dome, určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku v tomto pôvabnom kúsku Albánska.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásnou krajinou plnou rozmanitých a malebných miest. Jedným z týchto miest je aj malé pobrežné mestečko Himara, ktoré je obklopené pôvabnými plážami a zeleňou.

Himara sa nachádza na juhu Albánska, priamo na pobreží Jónskeho mora. Je obľúbeným miestom nielen medzi domácimi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Toto pobrežné mestečko je známe svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistou vodou a nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Počasie v Himare je typické pre stredomorskú oblasť. Letá sú teplé a suché, so vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Teplota sa pohybuje okolo 30 °C a more je príjemne teplé, čo prispieva k ideálnym podmienkam na kúpanie a slnenie sa na pláži. Miestni a návštevníci majú možnosť využiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, surfovanie alebo lovenie rýb.

Jesenné a zimné mesiace sú v Himare mierne chladnejšie, ale stále príjemné. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po pláži a poznávanie okolitého prostredia. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé morské plody a špeciality albánskej kuchyne, ktoré si môžete vychutnať spolu s miestnymi vínami.

Albánsko a jeho okolité hory vytvárajú dobre zinstalovaný prvý rad pohorie, ktoré poskytujú prírodnú ochranu proti studenému vetru, takže aj v zimných mesiacoch sa teploty neklesajú príliš nízko. Návštevníci môžu využiť túto príležitosť na prechádzky po okolitých kopcoch a poznávanie miestneho kultúrneho dedičstva.

Himara ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patrí staroveký hrad Lekureshi, ktorý dominuje nad mestečkom a ponúka úžasný výhľad na okolie.

Ak plánujete navštíviť Albánsko a objaviť krásy jeho pobrežia, Himara by určite nemala chýbať na vášom zozname. Svojimi krásnymi plážami, nádhernou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi vás určite očarí. A nezabudnite si zobrať plavky a opaľovací krém, pretože počasie v Himare je skvelé na letnú dovolenku!


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Albánska Himara:

1. Kde sa nachádza Himara v Albánsku?
Himara sa nachádza na juhu Albánska, pri albánskej riviére, približne 200 kilometrov južne od Tirany.

2. Ako sa tam dostanem?
Môžete sa tam dostať cestou zo severných častí Albánska autom či autobusom. Existujú tiež pravidelné autobusové spojenia zo západných susedných krajín, ako je Grécko.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Himare?
Himara má nádherné pláže a úchvatné pobrežie. Medzi najznámejšie atrakcie patria pláže Llaman, Potami a Livadh. Môžete tiež navštíviť staré mesto Himare s jeho historickými uličkami a zachovalými budovami.

4. Kde sa dá ubytovať v Himare?
Himara ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza pri pláži a ponúka úžasné výhľady.

5. Aké aktivity sa dajú vykonávať v Himare?
V Himare sa dá využívať široká škála aktivít, ako sú plávanie, potápanie, horská turistika, jazda na bicykli, rybolov, vodné športy a mnoho iného. Okolie ponúka nádhernú prírodu a rázovitú kultúru, ktorú sa oplatí preskúmať.

6. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Albánska kuchyňa je plná lahôd, ako sú čuftený chlebík (Byrek), grilované mäso (Qofte), morské plody a chutné zákusky. Medzi miestne špeciality patria aj olivy, čerstvé ovocie a zelenina. Albánske víno a pivo sú tiež pomerne populárne.

7. Ako je počasie v Himare?
Letné mesiace v Himare sú veľmi teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 30°C. Zimy sú miernych teplot, ale môžu byť aj daždivé. Najlepšie obdobie pre návštevu Himary je od mája do septembra.

Tieto otázky a odpovede by vám mali poskytnúť základné informácie o Albánsku Himara. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je možno jednou z najviac neobjavených a nedocenených krajín v Európe, a to platí aj pre jeho nádhernú pobrežnú oblasť. Jedným z týchto malo známych klenotov je mestečko Himara, ktoré je ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Himara sa nachádza v južnej Albánsku, na pobreží Jónskeho mora. Tento pôvabný prímorský raj je obklopený strmými horami a krásnymi plážami s tyrkysovou vodou. Jeho priezračné more a teplé slnečné počasie v kombinácii s vynikajúcou albánskou pohostinnosťou robia z Himary skvelé miesto pre oddych a relaxáciu.

Himara ponúka niekoľko pláží, z ktorých každá má svoje jedinečné čaro. Pláž Potami je jednou z najpopulárnejších, s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, čo je ideálne pre rodiny s deťmi. Pláž Livadhi, ďalšia vyhľadávaná destinácia, je viac zarastená zelenou a ponúka útočisko pred horúcim slnkom. Ak ste dobrodružne založení, určite musíte navštíviť pláž Gjipe, ktorá je prístupná iba cez pešiu turistickú trasu a ponúka nádherný výhľad na skalnaté útesy.

Okrem slnenia sa na pláži je Himara tiež bohatá na kultúrne pamiatky a historické miesta, ktoré si určite zaslúžia návštevu. V samotnej Himare nájdeme pevnosť z 16. storočia, ktorá je významnou historickou atrakciou tohto regiónu. Od pevnosti sa taktiež odkrývajú úchvatné výhľady na mesto a okolité hory.

Milovníci aktívneho oddychu sa môžu vydať na výlet do Národného parku Llogara. Tento park sa nachádza v blízkosti Himary a ponúka nádherné horské túry, ktoré odhalujú úchvatné výhľady na pobrežie a okolitú prírodu. Park je domovom množstva druhov rastlín a zvierat a je ideálnym miestom pre pikniky a relaxáciu v prírode.

Albánska kuchyňa je tiež jedným z najznámejších ťahákov tejto oblasti. V Himare nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentické albánske jedlá. Obliekané krevety, ryby v pikantnej omáčke a syrový burek sú iba niektoré z miestnych pochúťok, ktoré musíte ochutnať.

Albánsko Himara je teda skvostným miestom na strávenie dovolenky. Jeho nádherné pláže, prírodné poklady a kultúrne a historické pamiatky vás určite očaria. Ak túžite po dovolenke mimo turistických smerníc a chcete objaviť niečo naozaj jedinečné, Himara je miestom, ktoré musíte navštíviť.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách