Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Albánsko Durrës

Počasie Albánsko Durrës


Albánsko je krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a prirodzenou krásou. Vzhľadom na svoju polohu na Balkánskom polostrove a priemernú nadmorskú výšku okolo 700 metrov, má Albánsko rôzne klimatické podmienky. Napriek tomu sa dá povedať, že celkovo má Albánsko typické stredomorské podnebie, ktoré charakterizuje teplé a suché leto a miernu, vlhkú zimu.

Aký je však stav počasia v najpopulárnejšom meste Albánska, Durrëse? Letné mesiace sú plné slnečných dní a vysokých teplôt, ktoré sa často pohybujú okolo 30 °C. Najvyššie teploty sa často dosahujú v júli a auguste, kedy môže byť aj nad 35 °C. Väčšina májových a júnových dní je však ešte celkom prijemných, s priemernými teplotami okolo 25 °C. Toto počasie robí z letných mesiacov ideálny čas na turistiku a kúpanie, pretože teploty sú dostatočne vysoké na slnenie sa na pláži a kúpanie sa v mori.

Durrës má však aj relatívne teplé a vlhké zimy. Počas januára a februára sa priemerné teploty pohybujú v rozmedzí 5-10 °C a v noci môže teplota klesnúť pod bod mrazu. Dovolenka v Durrëse v zimných mesiacoch môže byť ešte stále príjemná, ale určite by ste mali zvážiť oblečenie do vrstiev a prípadne si so sebou zobrať aj teplejšie oblečenie. Zima v Albánsku sa prejavuje aj v tvorbe snehu a ľadu na horských cestách, čo niekedy môže obmedziť turistiku a dopravu.

Celkovo však Albánsko a Durrës ponúka ideálne počasie na cestovanie počas letných mesiacov. Ak túžite po vysokých teplotách a slnečných dniach, navštívte Durrës v júli alebo auguste a užite si kúpanie v jadranskom mori. Ak viac preferujete mírnosť a pokoj, môžete sa rozhodnúť navštíviť Durrës aj v máji alebo júni, keď turistický ruch ešte nie je taký veľký. A ako už bolo spomenuté, zima v Albánsku nie je nezvládnuteľná, ale nezabudnite si zobrať teplejšie oblečenie a prípadne sa pred cestou informovať o počasí a snehových podmienkach v horských oblastiach.


Ubytovanie Albánsko Durrës


Albánsko je pokladnicou kultúry, histórie a krásnej prírody. Jedným z najdôležitejších turistických miest v tejto krajine je Durrës. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známe svojimi plážami, historickými pamiatkami a živou atmosférou.

Ak plánujete navštíviť Durrës, mali by ste si zabezpečiť vhodné ubytovanie. Na výber máte množstvo možností, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo dostupné apartmány.

Jednou z najpopulárnejších destinácií pre ubytovanie v Durrëse sú hotely. Sú zvyčajne situované na pláži alebo v blízkosti nej, čo zaručuje nádherný výhľad na more a prístup k jemnému pieskovému pobrežiu. Mnohé hotely sa vyznačujú moderným dizajnom, komfortnými izbami a službami vrátane bazénov, reštaurácií a wellness centier. Príkladom takéhoto hotela je "Hotel Adriatik".

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac domácu atmosféru, sú penzióny skvelou voľbou. Tieto ubytovacie zariadenia sú bežne rodinného charakteru a často poskytujú útulné izby so základnými vybaveniami. Väčšina z nich je tiež situovaná blízko pláže a môžete si vychutnať príjemné prostredie. Penzióny sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu atmosféru a osobnejší prístup. Napríklad penzión "Dollari" je jedným z najobľúbenejších v meste.

Ak ste na rozpočet, ale chcete sa stále ubytovať v pohodlí, apartmány sú pre vás ideálnou voľbou. V Durrëse sa nachádza množstvo súkromných apartmánových komplexov, ktoré vám ponúkajú samostatné apartmány s vybavenou kuchyňou, kúpeľňou a obývacou izbou. Tieto ubytovacie možnosti sú často cenovo výhodné a dávajú vám možnosť vlastného stravovania. Môžete si vybrať z mnohých apartmánových komplexov v blízkosti pláže alebo v centre mesta.

Dôležité je tiež spomenúť, že Durrës ponúka aj možnosť kempovania pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo. Niekoľko kempov je dostupných v okolí mesta a ponúkajú základné vybavenie pre táboriace rodiny a jednotlivcov.

V každom prípade, nech si zvolíte akúkoľvek možnosť ubytovania v Durrëse, určite nebudete sklamaní. Toto veľmi populárne letovisko je ideálnym miestom na dovolenku plnú čarovného pobrežia, slnečných pláží a bohatej histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Durrës


1. Kde sa nachádza Durrës?
Durrës sa nachádza v Albánsku, na východnom pobreží Jadranského mora.

2. Aké je klima v Durrësu?
Durrës má stredomorské podnebie s teplými letami a mierne zimy.

3. Aké zaujímavé miesta sa v Durrëse nachádzajú?
V Durrëse sa nachádza rímske fórum, amfiteáter, ako aj múzeum s archeologickými nálezmi.

4. Čo by som mal ochutnať v Durrëse?
V Durrëse by ste mali ochutnať tradičné albánske jedlá, ako sú baklava, byrek a tavë kosi.

5. Aké aktivity môžem robiť v Durrëse?
V Durrëse môžete relaxovať na pláži, navštíviť historické pamiatky, ako aj vyskúšať vodné športy.

6. Aké druhy dopravy sú v Durrëse k dispozícii?
V Durrëse sú dostupné autobusy, trolejbus, taxislužba a pohodlná prechádzka pešo.

7. Aké je odporúčané obdobie na návštevu Durrësu?
Najlepší čas na návštevu Durrësu je od mája do septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov je najvyššie.

8. Ako zabezpečiť ubytovanie v Durrëse?
Ubytovanie v Durrëse si môžete zabezpečiť pomocou internetu a rezervačných portálov alebo sa môžete obrátiť na miestne hotely a penzióny.

9. Je bezpečné navštíviť Durrës?
Durrës je pomerne bezpečné miesto, avšak turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní.

10. Je nutné mať vízum pre návštevu Albánska?
Niektorí občania potrebujú víza pre vstup do Albánska, ale väčšina Európanov môže vstúpiť bez víz. Odporúča sa vopred skontrolovať vízové požiadavky pred cestou.


Dovolenka Albánsko Durrës


Ak hľadáte exotický a ešte stále menej známy cieľ pre vašu ďalšiu letnú dovolenku, potom by ste určite mali uvažovať o Albánsku a konkrétne o jeho najväčšom prístavnom meste Durrës. Albánsko je krajina bohatá na krásne pláže, úchvatné prírodné scenérie a fascinujúcu históriu. A Durrës, ležiace na pobreží Jadranského mora, je prezentáciou toho všetkého.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvoliť Durrës, je jeho nádherné a čisté pláže, ktoré majú plážového milovníka mimoriadne potešiť. Pláže Albánska sa čoraz viac stávajú dopytovými destináciami pre turistov z celého sveta, ale Durrës si zachovalo svoj pokojný a menej preplnený charakter. Môžete si vychutnať oddych na pláži bez neustáleho zháňania miesta na rohožku. Pláže ponúkajú tiež širokú škálu vodných aktivít pre všetkých majstrov adrenaline, ako je napríklad jazda na vodnom skútri alebo vodné lyžovanie.

Ale Durrës je oveľa viac než len pláže. Jeho bohatá história je evidentná vo všetkých jeho uliciach a budovách. Mesto bolo založené pred vyše 2500 rokmi a jeho dedičstvo je stále dobre zachovalé. Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky Durrësu patrí Rímsky amfiteáter, ktorý je jedným z najväčších amfiteátrov na Balkáne. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Durreská pevnosť, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Archeologické múzeum a vidieť množstvo artefaktov z rímskej éry.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po dobrodružstve, Durrës má veľa možností. Môžete si vziať výlet do okolitých národných parkov, ako sú Mali i Dajtit alebo Karaburun-Sazan. Tieto parky ponúkajú úchvatné výhľady, turistické trasy a tiež vodné aktivity, ako sú potápanie a plachtovanie.

Ak máte radi jasnú modrú vodu a plážový život, ale stále túžite po niečom viac autentickom a menej preplnenom než tradicionálne turistické destinácie, potom by ste si mali určite naplánovať dovolenku v Albánsku, konkrétne v Durrëse. Budete mať príležitosť zažiť krásu a históriu tejto malebnej krajiny a vrátiť sa s nezabudnuteľnými zážitkami a rozšírenými obzormi.


Letenka Albánsko Durrës


Albánsko je krajina s bohatou históriou a krásnym pobrežím. Ak hľadáte miesto s čistými plážami a jasným turistickým potenciálom, Durrës je ideálnou destináciou. Mesto je situované na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom úžasné pláže, starobylý amfiteáter a mnoho ďalších historických pamiatok.

Letenky do Albánska a konkrétnejšie do mesta Durrës nájdete u rôznych leteckých spoločností a letoviskov, ktoré Vám ponúkajú rôzne možnosti. Väčšina letísk na Slovensku má vo svojom ponuke lety do Tirany, hlavného mesta Albánska. Let z Bratislavy do Tirany trvá približne 2 hodiny a letisku v Tirane si môžete požičať auto a vybrať sa na cestu do Durrësu, ktorý sa nachádza len približne 30 kilometrov vzdialený.

Durrës je hlavným prístavom Albánska a má dlhé tradície ako obchodné centrum. Mesto je tiež bohaté na históriu, čo vidno aj na jeho architektúre a pamiatkach. Starobylý amfiteáter, ktorý sa datuje od 2. storočia, je jednou z klenôt Durrësu. Je tu tiež mnoho rímskych a byzantských budov a chrámov, ktoré si môžete pozrieť.

Pláže v okolí Durrësu sú úžasné a čisté. Najväčšia z nich je pláž Durres, ktorá sa rozprestiera v blízkosti mesta a ponúka rôzne možnosti vodných športov. Pláže v Durrëse nie sú iba miestom na opaľovanie a plávanie v mori, ale sú tu aj mnohé bary a občerstvenie. Po celom pobreží nájdete tiež mnoho reštaurácií, ktoré Vám ponúkajú skvelé jedlá a nápoje.

Durrës je atraktívnou turistickou destináciou a ponúka rôzne možnosti ubytovania pre svojich návštevníkov. Má mnoho hotelov, apartmánov, pensiónov a kempov. Hľadáte síce ubytovanie na úrovni, no radšej si potrpíte na súkromí, skúste si nájsť ubytovanie v súkromí na Airbnb.

Albánsko je ideálna destinácia na rýchlu letnú dovolenku. Má výborné letné počasie, mnoho miest na objavovanie a úžasné pláže. Durrës je zaujímavým a kultúrne bohatým miestom, kde si môžete pozrieť mnoho starovekých pamiatok. Ak hľadáte letenky na letisko Tirana, neváhajte a pozrite si ponuky leteckých spoločností na internete, využite túto príležitosť a zažite úžasnú dovolenku v Albánsku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách